Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Romanya’daydı

04 Ağustos 2016

Çanakkale Koza Gençlik Derneği, “Participation and Inclusion 2016” isimli AB gençlik projesiyle 12 genci Romanya’nın Calimanesti şehrine gönderdi.

Asociatia Tinerilor Rromi Valcea koordinatörlüğünde 17-31 temmuz 2016 da gerçekleştirilen ‘’Participation and Inclusion 2016’’ projesinde başarıyla yer alan gençler Türkiye’nin yanı sıra Romanya, İspanya, Portekiz, Slovakya ve Polonya’dan gelen diğer katılımcı arkadaşlarıyla birlikte Romanya da birçok başarılı etkinliğe imza attı. Tüm katılımcıların ulaşım yeme ve içme masrafları proje tarafından karşılandı.
1
Türk gelenek ve göreneklerinin diğer ülke katılımcılarına tanıtıldığı projede Türk katılımcılar, Romanya’nın termal su ve doğal zenginliği bakımından ayrıcalıklı bir bölgesi olan Calimanesti’de güzel vakit geçirdiler Doğa gezileri, termal su parkı, Tarihi Manastır gezileri ve Sibiu şehir gezisi gibi birçok gezi gerçekleştirildi. Gezilerin yanı sıra kişisel yetenekleri geliştirici birçok aktivite de yapıldı.
2
Proje kapsamında Türk katılımcılar, diğer ülkelerden gelen katılımcı arkadaşlarıyla birlikte Calimanesti şehrindeki insanlara forum tiyatronun en güzel örneklerini gösterdi.
3
Bu etkinlikle motive olan Türk katılımcılar, böyle projelere daha sık katılmak istediklerini ifade ederek projenin kendilerine birçok deneyim kazandırdığını ve bununla birlikte kendilerinin de buna benzer bir gençlik projesi yazma hazırlığı içerisinde olduklarını belirttiler.
5

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir