Çanakkale Havaalanında İnceleme Yapılacak

25 Haziran 2009

Çanakkale havaalanını kullanan pilotların pist civarında bulunan ağaçların uçakların inişlerini tehlikeye düşürdüğü konusundaki iddiaları üzerine bölgede inceleme yapılacağı açıklandı.

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık son olarak Pazar günü 110 yolcusu ile İstanbul’dan Çanakkale’ye gelen Türk Hava Yolları’na ait “Ahlat” isimli tarifeli uçağın kaptanının havaalanı yakınlarındaki ağaçların ve yaklaşık 40 metre uzunluğundaki telsiz direğinin uçuş güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü konusundaki sitemlerinin basın yayın organlarında yayınlanmasının ardından bölgede inceleme yapılacağını belirterek, ?Tabii bu teknik bir konu. Bu konu hakkında bir yorum yapamam. Bölgede gerekli incelemeler yapılacak? şeklinde konuştu.
Bilindiği gibi pazar günü 110 yolcusu ile İstanbul’dan Çanakkale’ye gelen Türk Hava Yolları’na ait “Ahlat” isimli tarifeli uçağın kaptanı havaalanı yakınlarındaki ağaçların ve yaklaşık 40 metre uzunluğundaki telsiz direğinin uçuş güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü iddia etmiş ve bu konuda yazdığı raporu uçuş emniyet bürosuna bildireceğini açıklamıştı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir