Çanakkale Heyeti THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu’yu Ziyaret Etti

Çanakkale Heyeti THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu’yu Ziyaret Etti
08 Ağustos 2014

Aralarında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Okyay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Mildon, Meclis Başkan Yardımcısı ve TÜRSAB Çanakkale-Körfez Yürütme Birliği Başkanı Turgay Kılıç’ın yer aldığı Çanakkale heyeti, Çanakkale ile İstanbul arasında uçak seferlerinin başlatılması için Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, seferlerin başlatılması ile ilgili fizibilite ve planlama çalışmalarını yaptıklarını, önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını belirtti.

ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, ziyarette yaptığı konuşmada, Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin mutlak surette olması gerektiğini, bunun kentin turistik ve ekonomik geleceği için hayati önem taşıdığını ifade etti. Ayrıca Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıldönümü olan 2015 senesi dolayısı ile Çanakkale’ye gelmesi beklenen çok sayıda turistin Çanakkale’ye kolay ulaşımıaçısından da kritik bir husus olduğunu belirtti. Okyay, uçak seferlerinde devamlılığın sağlanmasının da gerekli olduğunu da ifade etti. ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon ve TÜRSAB Çanakkale-Körfez Yürütme Birliği Başkanı Turgay Kılıç da yaptıkları konuşmada, Çanakkale halkının özellikle İstanbul hattında uçağını istediğini ve kentin tüm kesimlerinin bu konuda ısrarcı olduğunu vurguladılar. Ulaşımın ve uçak seferlerinin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, İstanbul seferlerinin bir an önce başlatılması gerektiğini ve Çanakkale-Ankara hattında da sefer sayısının artırılması ve saatlerin yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise, TÜRSAB adına, Çanakkale adına bu konunun sıkı takipçisi olduklarını ifade etti.

Çanakkale heyetini dinleyen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, konuyla ilgili olarak, Çanakkale’ye farklı gözle baktıklarını, seferlerin başlatılması ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ve fizibilite çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Hamdi Topçu, Çanakkale milletvekillerinin sürekli olarak bu konuda kendisi ile görüşmeler yaptıklarını, konuyu yakından takip ettiklerini vurgulayarak, “Çanakkale halkının İstanbul uçağı konusunda ne kadar ısrarcı olduğunu Türk Hava Yolları olarak biliyoruz” diye konuştu. Ayrıca diğer havayolu şirketleri ile görüştüklerini de ifade etti.

Heyet, Topçu ve Ulusoy’u Eylül ayında yapılacak ÇTSO Meclis toplantısına davet ederken; Topçu ve Ulusoy davetten büyük memnuniyet duyduklarını ve programlarının müsait olması durumunda memnuniyetle katılacaklarını ifade ettiler.

TBMM çalışmalarının çok yoğun bir şekilde devam ediyor olması sebebi ile Çanakkale Milletvekilleri, ziyarete katılması planlanan ancak son anda önemli bir manisi çıkan Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ve ÇTSO’yu temsilen Ankara’da TOBB’da düzenlenen üstdüzey bir toplantıya katılan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin’in ziyarete katılamadığı bildirildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir