Çanakkale İl Genel Meclisi Burhaniye’de İnceleme ve Ziyaretlerde Bulundu

25 Temmuz 2012

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, Grup Başkan Vekilleri ve il genel meclis üyelerinden oluşan heyetle Balıkesir İl Özel İdaresi Burhaniye Şantiyesinde yapılan asfaltlama ve yama işinde kullanılan Roadmix tesisini incelemek üzere Burhaniye’ye gitti.

Burhaniye şantiyesinde Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Balıkesir İl Genel Meclis Başkanı Ramazan Bahçavan tarafından karşılanan İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin ve beraberindeki heyet ilk olarak Roadmix yapım işini incelemek için şantiye alanına hareket etti.

Filler Malzeme ve Bütün malzemenin pilent olmadan karıştırılarak malzemenin oluşumu hakkında şantiye şefi Süleyman Koşucu tarafından bilgi verildi. İncelemenin ardından heyetler çalışmalar hakkında değerlendirme yapıldı.

Balıkesir İl Genel Meclis Başkanı Ramazan Bahçavan görüşmede yaptığı açıklamada, “Çanakkale ile il komşusuyuz ve en iyi anladığımız ve görüştüğümüz illerden biridir. Her zaman İl Genel Meclis Başkanımız Ali Rıza Tekin ile bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nda da yönetim de olduğumuzda sık sık sayın başkanımızla görüşüyoruz. Bu ziyaretiniz bizleri çok memnun etmiştir ve her zaman da böyle ziyaretlerin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin de “Bizleri burada ağırlayan Sayın Kaymakamımıza ve Balıkesir İl Genel Meclis Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diyerek, “Biliyorsunuz ki bizler Balıkesir ilimizle komşu bir iliz. Köylerimiz iç içe yaşamaktadır. Örneğin Biga köylerimiz ile Gönen Köylerimiz, Ayvacık ile Edremit sınırındaki köylerimiz ve beldelerimiz gibi. Sayın İl Genel Meclis Başkanımız Ramazan Bahçavan’ın da ifade etti gibi her zaman Balıkesir ilimiz ile bir bütün olarak bilgi alış verişimiz devam etmekte. Güney Marmara Kalkınma Ajansı çalışmaları olsun, ister İl Özel İdare çalışmaları olsun her zaman bir bütün içinde çalışmalarımız devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından elde edilen Roadmix’in yollardaki yama uygulamalarını yerinde incelendi.

Yollarda uygulanan Roadmix çalışmaları incelendikten sonra heyet Burhaniye’den ayrıldı.

İncelemeye İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, AK Parti Grup Başkan Vekili Nurkan Şanda, CHP Grup Başkan Vekili Metin Öztürk, MHP Grup Başkan Vekili Halil Rüştü Akgün, İl Genel Meclis Üyeleri Ayhan Arslan, Eyüp Yılmaz, Mustafa Menteşe ve Çanakkale İl Özel İdaresi Yol Bakım Müdürü Gökhan Doker katıldı.

İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, inceleme ve ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “İncelediğimiz çalışma çok önemlidir. Pilent olmadan bu roadmix yapımını pilot belirleyeceğimiz ilçelerimizde yapabiliriz. Bu Roadmix uygulamasını ilimizde uygulamaya geçirdiğimiz de hem zamandan hem de maddi yönden tasarruf edeceğiz. Nakil işimiz şimdiki kadar uzun olmayacak ve yapacağımız asfaltlama ve yama işi daha hızlı bir şekilde olacaktır” diye bilgi verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir