Çanakkale İl Halk Kütüphanesi’ne İlgi Artıyor

26 Ocak 2011

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi?ne ilginin yer yıl arttığı belirtilerek 2010 yılında kütüphaneden faydalanan kişi sayısının 121 bin 652’ye ulaştığı açıklandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, kütüphanedeki okuyucu sayısının 2009 yılına göre 2010 yılında ciddi artış gösterdiğini belirterek, ?Kütüphane olarak her yıl yükselen çıtamızı bir kat daha artırıyoruz. Yaptığımız istatistiki bilgilerde 2009 yılında 107 bin 193 olan okuyucu sayımızın 2010 yılında 121 bin 652?ye ulaştığı belirledik. Bu artışın en önemli sebebi de kaliteli ve çağdaş okuyucu hizmetini sunarak kütüphanedeki kitap koleksiyonumuzu yeni yayınlarla gençleştirmekten kaynaklanıyor? dedi.

Osman Zeki Coşar konuşmasında kütüphanelerin önemine de değinerek, ?Öğrencilerimizin ve halkımızın var olan ilgisini artırmak ve okuyucu sayımızı daha da fazlalaştırıp çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığını doğru şekilde yönlendirmek için bütün kitap koleksiyonumuzu yeniledik. Artık okuyucularımız yeni yayınları rahatlıkla ücretsiz olarak evlerine alabilecekler. İlimiz okuma alışkanlığı geliştirilmiş, bilgisayarı etkin ve verimli kullanabilen bin kent. Bütün çocuklarımızı ve okuyucularımız kütüphanemize bekliyoruz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir