Çanakkale İl Merkezi, Bayramiç, Ezine ve Bozcaada İlçelerinde Uyuşturucu Operasyonu

03 Nisan 2012

Çanakkale il merkezi ile Ezine ve Bozcaada ilçelerinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 23 kişiden 2’si tutuklandı. Öte yandan Bayramiç ilçesinde bir üniversite öğrencisi, okulda öğrencilere uyuşturucu sattığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde ticareti suçu kapsamında yürütülen çalışmalarda bir süre önce M.A, N.M, E.D, N.D ve Y.G’yi gözaltına almış ve gözaltına alınan şahıslardan M.A ve N.M tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Bu kapsamda soruşturmayı genişleten ekipler il merkezi ile birlikte Ezine ve Bozcaada ilçelerinde eş zamanlı gerçekleştirdikleri operasyonlarda il merkezinde 9, Ezine İlçesinde 9, Bozcaada ilçesinde de 5 şahıs olmak üzere toplam 23 şahsı gözaltına aldı. Şahıslardan R.Ö ve T.Ö “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bir üniversite öğrencisi, okulda öğrencilere uyuşturucu sattığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, bir süredir takip ettikleri Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bayramiç Meslek Yüksek Okulu öğrencisi T.D.’nin Camiceddit Mahallesi Debboylar mevkiindeki evine sabah erken saatlerde baskın düzenledi. Operasyona Narkotik Şubesi’ne ait Arto isimli köpek de katıldı. T.D’nin kaldığı evde yapılan aramada, pet şişelere dikilmiş Hint keneviri ve içilmeye hazır kurutulmuş kenevir bulunurken, zanlı Bayramiç Emniyet Müdürlüğünde sorguya alındı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir