“Çanakkale İli Taşkın Koordinasyon Kurulu” Toplandı

12 Aralık 2012

Çanakkale İli Taşkın Koruma Tesisleri İşletme Tebliği’nin 5. Maddesine göre oluşturulan “Çanakkale İli Taşkın Koordinasyon Kurulu” Vali Güngör Azim Tuna başkanlığında toplandı.

Son zamanlarda il genelinde görülen sağanak yağışlar nedeniyle yürürlüğe giren “Çanakkale İli Taşkın Koordinasyon Kurulu” toplandı. İl Genel Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışını yapan Vali Güngör Azim Tuna; “Valiliğimizin 26 Temmuz 2006 tarih kararıyla onaylanan DSİ Bölge Müdürlüğünce de güncellenen Valilik makamınca yine bu sene içerisinde Temmuz 2012’de uygun görülen bir tebliğin 5. Maddesi gereğince kurulan bir kurum. Valiliğin başkanlığında ilimizin tüm Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile ilgili kamu kurum ve üst düzey yetkililerinin katılımları ile oluşmaktadır. Son dönemlerde ilimiz önemli miktarlarda yağış almakta ve bu taşkınlara sebebiyet vermekte. Bazı bölgelerimizde afet çerçevesinde zararlar oluşmaktadır. Tabi ki bu potansiyeli ilimizin her zaman mevcut durumda. Taşkın koruma kurulunun toplanarak gerekli tedbirlerin alınması noktasında alacağı kararlar ve yapacağı uygulamalar kurumların organizasyonu çok önem arz etmektedir. Zaten bu toplantıyı da onun için gerçekleştiriyoruz” dedi.

Tuna’nın konuşmasının ardından kurum temsilcilerine söz vererek yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir