Çanakkale-İstanbul Uçak Seferleri Başlıyor

25 Eylül 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) meclis toplantısına katılan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Çanakkale-İstanbul uçak seferlerinin Ekim ayı içerisinde yeniden başlayacağını söyledi.

ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’ndeki toplantıya Vali Ahmet Çınar, Milletvekilleri İsmail Kaşdemir ve Serdar Soydan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, THY Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Gerçek, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile ÇTSO üyeleri katıldı.

ÇTSO’nun meclis toplantısına konuk olarak katılan ve THY’nın gelişimi ve son on yılda yaptıklarını ayrıntılı olarak anlatan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu “Çanakkale-İstanbul-Çanakkale uçuşlarını Ekim ayı içerisinde öncelikle Sabiha Gökçen Havalimanından başlatabiliriz. Yaz aylarında da Atatürk havalimanından bir uçuşu Sabiha Gökçen’e kaydırarak Çanakkale uçuşları için bu havaalanını da açabiliriz” deyince salonda alkış tufanı koptu. Topçu sözlerini “Biz uçuşları arz edeceğiz, sizlerin de yolcu arz etmeniz yani bir manada taşın altına elimizi hep beraber sokmamız gerekiyor” diye sözlerini tamamladı.

Toplantı sonunda verilen akşam yemeğinde bir konuşma yapan Vali Ahmet Çınar, İstanbul uçuşlarının yeniden başlayacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çanakkale gibi çok özel bir coğrafyanın sanki bir kenara bırakılmış gibi olması kabul edilebilir bir durum değil. Ulaşımda son yıllarda önemli adımlar atılmış durumda. Örneğin bölünmüş yollarımız 14 kilometre iken bugün 275 kilometreye çıkmış durumda. Şimdi İstanbul uçuşlarının yeniden başlaması ile yeni bir aşamaya geçeceğiz. Ben burada görev yapıp birkaç yıl sonra başka bir yerde görev alabilirim. Ancak Çanakkale’ye gelen hiç kimse misafir değildir. Gerçekte ev sahibidir. Sayın Topçu da ve diğer misafirlerimiz de aslında Çanakkale ev sahipleridir. Çünkü burada hepimizin dedeleri yatmaktadır. Türkiye’nin her yerinden deyim yerindeyse insanlar sanki bir Hac farizesini yerine getiriyorlarmış gibi en az bir kere bu kente gelmeyi, kendileri gelemezlerse çocuklarını göndermeyi çok istiyorlar. Onların buraya ulaşmalarını da kolaylaştırmamız gerekiyor. Ben, İstanbul uçuşlarının yeniden başlatılması kararından duyduğum memnuniyeti sizlerle paylaşırken, bu kararı alanlara ve başta sayın Osman Okyay olmak üzere bu yönde emek verip çalışan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir