Çanakkale’de Kar Yağışı Başladı

13 Aralık 2010

Soğuk havanın etkisini gösterdiği Çanakkale?de öğle saatlerinden itibaren kar yağışı başladı.

Çanakkale?nin yüksek kesimlerinde ağırlıklı olarak etkili olan kar yağışı il merkezinde de aralıklarla devam ederken, hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düşmesi vatandaşlara zor anlar yaşattı. Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri kar yağışının aralıklarla akşam saatine kadar devam edeceğini belirterek yağışın etkili olmayacağı açıkladılar.

ÇANAKKALE VE LAPSEKİ’DE YOĞUN KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR

Soğuk havanın etkisini gösterdiği Çanakkale ve Lapseki’de öğle saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, yoğun tipi sebebiyle Çanakkale Boğazı trafiğe kapatıldı.

Çanakkale il merkezinde saat 14.30 sıralarında tipi şeklinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Aralıksız olarak devam eden kar yağışı sebebiyle Çanakkale Boğazı içerisinde görüş mesafesinin zaman zaman 50 metreye kadar düşmesi sebebiyle duruma el koyan deniz Trafik İstasyonu yetkilileri boğazı saat 15.30 itabarıyla güvelik açısından deniz trafiğine kapattı. Çanakkale Boğazı içinde seyreden diğer gemiler de telsiz kanalı ile dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıldı. Öte yandan il merkezinde yoğun şekilde devam eden kar yağışı sebebiyle cadde ve sokalkar beyaz bir örtü ile kaplanırken, belediye ve karayolları ekipleri de buzlanmaya karşı önlem almaya başladı.

Bu arada, Çanakkale il merkezi dışında Lapseki ilçesinde de kar yağış etkili oldu. Belediye ekipleri olumsuz bir durumun yaşanmaması için cadde ve sokkalarda tuzlama çalışması için önlem aldı.

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri kar yağışının aralıklarla akşam saatine kadar devam edeceğini belirttiler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir