Çanakkale Kent Konseyi 10 Yaşında

19 Ocak 2014

Henüz Belediye Yasasında bulunmadığı dönemlerde Türkiye’de öncü olarak temelleri atılan Çanakkale Kent Konseyi, 10. yılını düzenlenen gala ile birlikte kutladı.

Kutlama etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi bünyesindeki meclis başkanları ve üyeleri ile çalışma grupları üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Kent Konseyi’nin 2004 yılında henüz Belediye yasasında bile bulunmadığı dönemde kurulduğunu ve Türkiye’de önder olduğunu hatırlattı. Kent Konseyi çalışmalarına katılanların, kentin sorumluluğunu da üstlendiğini belirten Başkan Gökhan, “Haklarımızı, yaşam seviyemizin yükselmesini, sorunlarımızın çözümünü seçilmiş bir kişiye bırakmanın yanlış olduğunun anlaşıldığı bir dönemdeyiz. Artık katılımcılık esas alınıyor. Bu da demokrasinin olmazsa olmazıdır. Katılımcılık süreci onun için çok önemli” şeklinde konuştu. Kent Konseyi’ne katkı veren herkesin hiçbir beklentisi olmadan sorunların çözümüne yönelik hareket ettiğini belirten Başkan Gökhan, bu nedenle katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Başkan Gökhan’ın ardından söz alan Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz ise, meclis ve çalışma grupları temsilcilerini sahneye davet ederek hem katılımcılara tanıttı hem de emeklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

EĞLENCEYİ HAK ETTİLER
Çanakkale’de 10 yıllık süreçte genç, çocuk, engelli, kadın, yaşlı çok sayıda kentlinin, kent sorunlarına çözüm getirmek, kentlilik bilincini yaymak, demokrasinin bir parçası olmak adına yürüttüğü çalışmaların bir sonucu olarak 10. yılını kutlayan Kent Konseyi üyeleri, gecede müzik eşliğinde bol bol eğlenme fırsatı da buldu. Oldukça renkli geçen gecede Başkan Gökhan da, üyelerin bu eğlencesine ortak oldu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir