Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
15 Nisan 2011

Çanakkale Kent Konseyi genel kurul toplantısı Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurul toplantısı, Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Sarışen’in konsey faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi vermesiyle başladı.

Gençlik Meclisi Başkanı M. Emir Cilasın, Çanakkale Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 19?21 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştireceği “Genci Göster: Gençlik Şenliği” hakkında sunum yaptı. Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Prof. Dr. Murat Türkeş’in “Çevre Meclisi Kazdağları Eylem Planı” ve Yard. Doç. Bahattin Hamarat’ın “Çevresel Bilinç ve Çevresel Duyarlılıkların Çevre Odaklı Olası Etkileri” başlıklı sunumlarından sonra, Türkiye’de bir ilk olan ve bu yıl birincisi düzenlenecek olan Korolar Festivali’nin tanıtım filmi sunuldu. Seramik Şehri Çanakkale Çalışma Grubu’nun “Seramik Müzesi” başlıklı sunumunu, çalışma grubu üyesi ve Kent Müzesi Koordinatörü Cevat İnce gerçekleştirdi. Fevzipaşa Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Nail Nazlı, mahalle meclisi çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra, Fevzipaşa Mahallesi Çalışma Grubu Üyesi Yrd. Doç. Arzu Başaran Uysal, Fevzipaşa Mahallesi Kentsel İyileştirme Projesi başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Çanakkale Belediyesi İmar Müdürlüğü Şehir Plancısı Kemal Albayrak, “Otogar Yerinin Kullanımı” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği Genel Kurul toplantısı, “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi” kapsamında, Çanakkale Kent Konseyi Gençlik Meclisi eğitmenleri Celil Kankaya, Aslı Taştan, Semih Acar, Erman Ulu’nun, bilgisayar eğitimini tamamlayanlara sertifikalarını vermeleriyle sona erdi.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Bence en önemli gündem maddesi budur. Bu gençler geleceğe ışık tutuyor. İnternet gelecektir” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir