Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde İlk Tiyatro Atölyesi Gerçekleştirildi

25 Kasım 2010

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 24 Kasım 2010 tarihinde Çarşamba etkinliğinde ilk Tiyatro Atölyesi gerçekleştirildi.

Kentten Anekdotlar sergisi kapsamında düzenlenen atölye çalışmasının koordinatörlüğünü Karınca Sanat Merkezi’nden Sayın Çisem Erdoğan yaptı. Müze salonunu dolduranlar gerçekleştirilen bir saatlik çalışmada oldukça hoş anlar yaşadılar. Kente dair hikayelerin, sevilen renklerle ortaya çıkartılmasının ardından, minik objelerle yaratılan durumlar kısa doğaçlamalara dönüştü. Kent Müzesi toplantı salonunda mini tiyatroya katılanlar bir saatliğine de olsa günlük rollerinden sıyrılmanın rahatlığını yaşadılar. Etkinlik sonunda yapılan sohbette memnuniyetlerini dile getiren müze misafirleri kendileri gibi diğer Çanakkalelilerin de bu güzel deneyimi tatması gerektiğini söylediler. Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Koordinatörü Cevat İnce ise gelecek aylarda bu tarz atölye çalışmalarına daha fazla yer vereceklerini belirtti.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 5 Ocak 2011 tarihine kadar açık kalacak olan Kentten Anekdotlar sergisinin 1 Aralık 2010 tarihinde Çarşamba Etkinliği “Fotoğrafların Dilinden Kent Müzesi” dia gösterisi olacak. Saat 18.00 ? 19.00 arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte kuruluşundan günümüze Kent Müzesi fotoğraflar ile anlatılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir