Çanakkale Kenti Seçmen Beyannamesi Oy Birliğiyle Kabul Edildi

14 Haziran 2013

Çanakkale Kent Konseyi’nin yıllık olağan Genel Kurul’u 13 Haziran Perşembe günü Çimenlik Kalesi toplantı salonunda yapıldı. Genel Kurul toplantısında “Çanakkale Kenti Seçmen Beyannamesi” oy birliğiyle kara bağlandı.

Çanakkale Kent Konseyi’nden toplantıyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilendirmede bulunuldu:

Kent ve kentli hakkını korumanın en önemli mekanizması olan Çanakkale Kent Konseyi, evrensel ve yerel yönetim değerlerini kıstas alarak, yaklaşık 5 aylık bir çalışmanın sonucunda hazırladığı “Çanakkale Kenti Seçmen Beyannamesi”ni 13 Haziran saat 16.30’da toplanarak Genel Kurul’da oy birliğiyle kara bağlamıştır.
Seçmen beyannamesinin 14 maddesi üzerinde katılımcıların görüşleri dinlenmiş ve kritik 2 madde oylamaya sunulmuştur. Oylamaya sunulan maddelerden ilki Yerel Yönetim Kadroları ve Nitelikli Hizmet başlığı altındaki “Hizmet Kalite Değerlendirme Sisteminin kurulması” bölümünün beyannameden çıkartılması isteği oy çoğunluğuyla reddedilmiştir.
Oylama sunulan maddelerden ikincisi Engelliler, Çocuklar, Yaşlılar, Kadınlar ve Yoksullar başlığı altındaki “engelli ve yaşlı buluşma alanları yapılması” bölümünün beyannameden çıkartılması isteği oy çoğunluğuyla kabul edilmiştir.
Toplantıda katılımcılar tarafından iletilen görüşler derlemenin ardından web sitemizde yayımlanarak kentlilere duyurulacaktır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir