Çanakkale kiralık daire fiyatları ne kadar?

27 Temmuz 2019

Çanakkale’de kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…
Çanakkale, Türkiye’nin kuzeybatısında Asya ve Avrupa kıtalarını birbirinden ayıran ve kendi adını taşıyan Boğaz’ın iki yakasında yer alır. Çanakkale, Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 540 bin 662 nüfus yoğunluğuna sahiptir. Çanakkale’nin; Merkez, Biga, Çan, Gelibolu, Ayvacık, Ezine, Yenice, Bayramiç, Lapseki, Gökçeada, Eceabat ve Bozcaada olmak üzere toplam 12 ilçesi bulunmaktadır. Binlerce yıllık tarihi mirası ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcının ilgi odağı olmayı başarmıştır. Doğa ve tarihi güzellikleriyle pek çok emlak yatırımcısının yakından takip ettiği Çanakkale, her ay Ağustos ayında düzenlenen Uluslararası Troia Festivali ile  kültürel zenginliğine de vurgu yapıyor. Peki, Çanakkale kiralık daire fiyatları ne kadar? Çanakkale’nin en kalabalık ilçesinde kiralık ev fiyatları ne kadardan başlıyor? Çanakkale’de kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi kaç yıl? Çanakkale Gelibolu’da kiralık evler ne kadar? İşte, Çanakkale emlak piyasası hakkında merak edilenler…

Çanakkale’de kiralık daire fiyatları 797 TL’den başlıyor!
Gerek satılık gerekse kiralık daire alanında büyük rağbet gören Çanakkale’de, Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.99 artış gösterdi. Ortalama yüz metrekare kiralık daire fiyatları minimum 797 TL iken, maksimum kiralık ev fiyatlarının da 1.329 TL olduğu görülmektedir. Çanakkale’de yüz metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatlarının da 1.063 TL olduğu bilinmektedir. 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Çanakkale şehrinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 179 bin 666 TL ile 299 bin 400 TL arasındadır. Çanakkale’de ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 396 TL iken, kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 19 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Çanakkale’nin en kalabalık ilçesinde kiralık ev fiyatları ne kadardan başlıyor?
Biga, Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 90 bin 576 nüfus yoğunluğuyla Çanakkale’nin en kalabalık ilçesidir. 14 mahalleden oluşan Biga’da, Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre kiralık ev fiyatları 575 TL’den başlıyor. Bölgedeki ortalama yüz metrekare büyüklüğe sahip kiralık dairelerin maksimum fiyatı 959 TL iken, ortalama kiralık ev fiyatlarının da 767 TL olduğu bilinmektedir. Biga ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.993 TL oluyorken, kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir diğer ifadeyle amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanmaktadır. Çanakkale’nin Biga ilçesinde 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 149 bin 460 TL ile 249 bin 100 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Çanakkale kiralık daire fiyatları ne kadar?

Çanakkale Gelibolu’da kiralık evler ne kadar?
Gelibolu, 44 bin 809 nüfus yoğunluğuyla Çanakkale’nin en kalabalık dördüncü ilçesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Gelibolu’da kiralık ev fiyatları 584 TL’den başlıyor. Bölgede ortalama 100 metrekare kiralık evlerin maksimum fiyatı 974 TL iken, ortalama kiralık daire fiyatlarının 779 TL olduğu görülmektedir. Gelibolu ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.961 TL iken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresinin (amortisman süresi) 21 yıl olarak hesaplanmaktadır. Pek çok emlak yatırımcısının gözdesi olan Gelibolu’da ortalama yüz metrekarelik satılık konut fiyatları 147 bin 95 TL ile 245 bin 200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Çanakkale’deki kiralık daire fiyatlarını yakından incelemek istiyorsanız, tüm Çanakkale kiralık ev seçenekleri için tıklayın!

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir