Çanakkale Kordonboyu Projesinin İlk Etabı Tamamlandı

05 Eylül 2011

Çanakkale’de 5 milyon TL’ye malolacak kordon boyu üst yapı çalışmalarının ilk etabının tamamlandığı, ikinci etabına da bu hafta içerisinde başlanacağı açıklandı.

Kordonboyu projesinin devam ettiği bölgede başkan yardımcıları ve diğer ekibi ile ön etüt çalışması yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, golf çay bahçesinin bulunduğu bölgeden başlayıp Alman sokağı önüne kadar olan bölümdeki ilk etap çalışmasının tamamlandığını belirterek, “Golf çay bahçesi önünden iskeleye kadar olan bölgeyi kapsayan 1 kilometrelik bölgenin yaklaşık 600 metrelik kısmı tamamlandı. Şimdi de Alman Sokağı önünden yani Troy Atı’nın bulunduğu bölümden İskele girişine kadarki kısmın yapımına başlanacak. Bu hafta içinde başlanacak olan ikinci etap çalışması 2011 yılı içinde tamamlanamayacak. 2012 yılı içinde bu proje tamamlanmış olacak” dedi.

Başkan Gökhan, 5 milyon TL’ye malolacak kordon projesinin toplam 61 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirileceğini belirterek, “Proje kapsamında mekanların önleri yeniden düzenlenecek, kaldırımlar daha geniş hale getirilecek. Ayrıca Morrabin Parkı bölgesinde de düzenlemeler olacak. Piri Reis ve Atatürk meydanı ile Çocuk sokağı ve su seyir terası gibi yerler de olacak. Yeni sahil kesiminde gezerken çeşitli yeni etkinlik alanlarını görmüş olacağız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir