Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Avrupa’ya Gönderecek Genç Arıyor!

24 Mart 2016

Ülkemizde AB Bakanlığı’na bağlı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca yürütülen Erasmus + Gençlik Programı kapsamında yürütülen Avrupa Gönüllü Hizmeti Projelerine, Çanakkale’de katılımcı aranıyor.
Çanakkale Koza Gençlik Derneği, 18-30 yaş arası gençlerin; yol, yeme-içme, konaklama, vize, seyahat sigortası, yerel ulaşım ve dil eğitimlerinin karşılandığı programların, 2-12 ay arasında farklı bir ülkede düzenlendiğini ve gençlerin kendini geliştirme imkânı bulduklarını ifade ederek çağrıda bulundu. Gençlerin bu önemli projeyi kaçırmaması gerektiğini belirten yetkililer; gönüllü faaliyetler kapsamında huzur evi, yetiştirme yurdu, ilkokul ve anaokulları gibi alanlarda yürütülen çalışmalara destek veren gençlerin masraflarının karşılanmasının yanı sıra cüzi miktarlarda cep harçlığıyla desteklendiğini söyledi.

Gallipoli 2015 projesi kapsamında Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin; İtalya, Romanya, Bulgaristan, Makedonya, İspanya, Bosna Hersek, Kosova gibi ülkelere toplam 30 Çanakkaleli genci göndereceğini duyuran yetkililer ayrıca şunları dile getirdiler:

“Projelere katılmak için her hangi bir ücret bulunmadığı çalışmalardan gençlerin hazırlaması gereken tek evraklar İngilizce bir Cv ve kendilerini tanıtan motivasyon mektupları. İlgilenen gençleri ve aileleri ofisimize bilgi almaya ve tanışmaya bekliyoruz. Büyük yolculuklar, küçük adımlarla başlar…”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir