Çanakkale – Lapseki Arasındaki Duble Yolda Çukurlar!

12 Şubat 2010

Çanakkale-Lapseki arasındaki duble yolda kar ve yağmur yağışları nedeniyle oluşan yüzlerce çukur sürücüleri çileden çıkarttı.

Çukurlardan kaçmak isterken kaza riskiyle karşı karşıya kalan öfkeli sürücüler bu durumu ‘duble rezalet’ olarak nitelendirdi. Tepkiler üzerine karayolları ekipleri çukurları kapamaya başladı.

Çanakkale-Bursa Karayolu’nun 35 kilometrelik duble hale getirilen Çanakkale-Lapseki bölümünde kar ve yağmur yağışları sonrasında oluşan yüzlerce çukur kazalara davetiye çıkarır duruma geldi.

Özellikle Umurbey-Lapseki arasında oluşan derin çukurlar sürücülere çok zor anlar yaşatmaya başladı. Çukurlara en büyük tepkiyi de Lapseki-Çanakkale hattında çalışan minibüslerin sürücüleri gösterdi.

İş bırakma eylem yapmak isteyen minibüs sürücüleri Lapseki Kaymakamı Fahri Meral’le görüştü. Minibüs sürücüleri Lapseki Kaymakamı Fahri Meral’den çukurların kapatılacağı yolunda söz alınca eylemden vazgeçti.

Çanakkale’den Lapseki’ye otomobiliyle giden Mehmet Barış, “Yol çok kötü durumda. Çanakkale’ye giderken farım kırıldı. Sanayide değiştirdim, geri dönüyorum. Bu duble yol yeni yapıldı. Ancak hemen bozuldu. Bozulan yerlere uyarı levhaları da konmamış. Her an kaza olabilir. Zaten biraz önce yanımdan geçen bir otomobil çukurlardan kaçmak isterken bana çarpacak diye çok korktum. Yetkililer, bu yolu yapan müteahhidi cezalandırmalı. Hatta bu yolun müteahhidini alıp kendi arabasıyla burada onu gezdirmek lazım” dedi.

[Kaynak: CNN Turk]

Filtreler:
Yorumlar...
  • Özgür Karslı
    12/02/2010 19:39

    Çanakkale'ye yeni tayin oldum.Bu yolu gördüğümde ,bana övüle övüle bitirilemeyen bölgenin , aslında bir mahrumiyet bölgesinden farkı yok kanaati oluştu.O mütahit,bırakın arabayla değil yürüyerek bile o yolda gidemez.O kadar kötü.Yazık...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir