Çanakkale Leo Seslendi: “Farkındayız Korkmuyoruz”

03 Aralık 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Kanserle Savaş Topluluğu ve Çanakkale Lions Leo Kulüp tarafından “Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi ve Erken Tanının Önemi” adlı etkinlik gerçekleşti.

Çanakkale Mustafa Demircioğlu Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan 12- 18 yaş arası öğrencilerin bilinçlenmesi, farkındalık kazanması adına yapılan etkinlikte Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Tuna’nın sunumuyla meme kanserinin tehlikeleri, kadınları bekleyenler, kendi kendine muayenenin önemine değinildi. Çanakkale Leo Kulüp Başkanı Gökçe Güzel etkinlikte şöyle konuştu: “Kulüp olarak hedefimiz bizden destek bekleyen herkese yetebilmek. Ancak bu her zaman mümkün olmuyor. Bugün Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu biz kapılarını açtı. 12 -18 yaş grubunda olan kız yetiştirme yurdu öğrencileriyle “Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi ve Erken Tanının Önemi” etkinliğini gerçekleştirdik. “Meme Kanserinin Farkındayız Korkmuyoruz” diyerek Erken tanılamanın önemini vurguladık ve arkadaşlarımıza, kardeşlerimize kendi kendine muayene için bilgiler verdik. Bu bağlamda etkinlikte gerçekleştirdiği sunumdan dolayı Doç. Dr. Arzu Tuna’ya, sonsuz desteklerini esirgemedikleri için Kanserle Savaş Topluluğu’na, hazırladıkları üniversite tanıtım materyalleriyle katkı sunan ÇOMÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’ne ve Sponsor Kulübümüz Lions’a teşekkür ediyoruz.”

Etkinlik muayene yöntemlerinin öğretilmesinin ardından, ÇOMÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nün hazırladığı ÇOMÜ tanıtım materyallerinin dağıtılması, Görkem Önal tarafından gerçekleşen müzik dinletisi ve kız yetiştirme yurdu öğrencilerinin, kulüp üyeleriyle pasta kesmesiyle sona erdi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir