Çanakkale Logo Yarışması Sonuçlandı

Çanakkale Logo Yarışması Sonuçlandı
07 Kasım 2013

Çanakkale Logo Yarışması’nın birincisi Atilla Akın’ın çalışması oldu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile yürütmekte olduğu “Çanakkale Turizmde Yeni Marka ve Değerlerini Ortaya Çıkartıyor” projesi kapsamında yer alan ‘Çanakkale Logo Yarışması’nın birincisi belli oldu. Yapılan jüri oylaması sonucunda, Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanda logosunu, sanat yönetmeni Atilla Akın’ın çalışması temsil etmeye hak kazandı.

‘Çanakkale Logo Yarışması’na 287 katılımcının 478 eseri katıldı. 26 Ekim tarihinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile alanında uzman dört öğretim görevlisinin katıldığı ön elemede 478 logo çalışması arasından 7 eser seçildi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde 4 Kasım Pazartesi günü, bölgemizdeki tüm kamu kurum, kuruluş ve STK’ların temsilcilerinin davet edildiği son jüri oylamasına 36 jüri üyesi katıldı. Bu toplantıda 7 logo içerisinde “D” rumuzuyla oylanan Atila Akın’a ait logo çalışması 36 katılımcının 15 oyunu alarak birinci seçildi.

7 Kasım Perşembe günü düzenlenen törenle, yarışmanın birinciliğini alan Atilla Akın’a ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon tarafından, yarışmanın ödülü olan 10.000 TL’lik çeki sembolik olarak verildi.

ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon, yarışmanın birincisi Atilla Akın’ı tebrik ederek, bu logonun Çanakkale’nin dünyadaki yeni vitrini olacağını söyledi.

Atilla Akın da bu logoda tüm değerleri ile Çanakkale’yi anlatmaya çalıştığını ve bir Çanakkaleli olarak birinciliği almaktan ayrıca mutluluk duyduğunu ifade etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir