Çanakkale Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

20 Haziran 2011

12 Haziran’da yapılan genel seçimlerde Çanakkale’den milletvekili seçilen İsmail Kaşdemir, Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan mazbatalarını aldı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş’in mazbatasının ise vekalet vereceği kişiye teslim edileceği öğrenildi.

12 Haziran’da gerçekleştirilen genel seçimlerde 4 milletvekilliğinden ikisini kazanan CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ile Serdar Soydan il seçim kurulundan mazbatalarını aldı.

Öğle saatlerinde İl Başkanı Hamza Karagöz ve diğer partililerle birlikte Adliye binasındaki İl Seçim Kurulu’na gelen CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ile Serdar Soydan, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Erdem Mirici’den mazbatalarını aldı. Hakim Mirici, ülke genelinde seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sebebiyle mazbata tesliminin bir süre geciktiğini belirterek, milletvekillerini kutladı. Mazbatalarını alan Milletvekilleri Sarıbaş ve Soydan daha sonra Adliye binası önünde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Ali Sarıbaş, seçimlerde Çanakkale’de CHP’nin tarihinde büyük bir başarı elde ederek oy miktarını arttırıp 2 milletvekili çıkardığını ifade ederek, “Bu başarımızın yakalanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Çanakkale’de seçimin galibi CHP’dir. Muhalefet olarak mecliste verdiğimiz sözlerin takipçisi olacağız” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan ise 2 aylık sürede centilmence bir seçim sürecinin yaşandığını belirterek, “CHP Çanakkale’de başarılı bir sonuç aldı. Yüzde 40 oranındaki oy da bunun bir göstergesi. Birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmayı bundan sonra da devam ettireceğiz. Mecliste Çanakkale’nin yaşanabilir bir kente olması için gerekli her türlü çalışmayı yapacağım” dedi. Basın mensuplarının “Mecliste Çanakkale ile ilgili ilk yapacağınız icraat ne olacak? sorusuna ise Serdar Soydan “Kazdağları’nın korunması için gereken ne varsa yapacağım” şeklinde cevaplandırdı.

12 Haziran’da yapılan genel seçimlerde Çanakkale’den milletvekili seçilen AK Parti’li İsmail Kaşdemir, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Erdem Mirci’nin elinden aldı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü ve partililerle birlikte Adliye binasındaki İl Seçim Kurulu’na gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Erdem Mirici’den mazbatasını aldı. Hakim Mirici, Çanakkale’de sükunet içinde bir seçim dönemi geçirildiğini belirterek, milletvekili seçilmesinden dolayı Kaşdemir’i kutladı. Bu arada çeşitli işleri sebebiyle Ankara’da bulunan Mehmet Daniş’in mazbatasının ise vekaletinin olmaması sebebiyle verilemeyeceğini belirten Hakim Mirci, “Vekalet olması halinde mazbatayı ilgili kişiye teslim edeceğiz” dedi.

Mazbata töreninin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, seçimlerin demokratik bir ortamda yapıldığını belirterek, “Burada kazanan Çanakkale oldu. Mecliste diğer partideki milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Çanakkale’nin menfaatleri için çalışmaya hazırız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir