Çanakkale MOBESE Kameralarla Donatılıyor

25 Aralık 2008

Çanakkale’de huzur ve güvenin en iyi şekilde sağlanabilmesi amacıyla il merkezinde 27 değişik noktaya 72 MOBESE kamerası konuluyor.

Çanakkale Telekom İl Müdürü Erhan Kaya, il merkezinde 27 ayrı noktada çalışmaların devam ettiğini belirterek, ?MOBESE (Kent Güvenliği Sistemi) projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili yapılan çalışmalar sürüyor. İl merkezinde daha önce yer tespiti yapılan bölgelerde kameraların yerleştirileceği alanda kablo sistemleri yer altından çekiliyor. İlk etapta 27 ayrı noktaya 72 kamera konulacak. İleriye doğru kamera sayısı arttırılacak. MOBESE kamera sistemi Ocak ayı ortalarında faal olarak hizmete girecek ? dedi.
Öte yandan huzur kenti olan Çanakkale?de güvenliğin sağlanabilmesi amacıyla en son teknolojiler kullanıldığına değinen yetkililer ise MOBESE sisteminin suçluların tespiti, plaka sorgulama gibi faydalarının yanı sıra özellikle deprem ve diğer doğal afetlerde de büyük yararı olacağını belirterek, “Bu gibi durumlarda komuta merkezinden şehrin büyük kesimini anında görebileceğimiz için sorunlara çözüm bulmak kolaylaşacak. Bu sistemi il merkezinden başlayıp ilçelerimizde de kurmaktan yanayız. Başkalarının hürriyetine engel olmadan, umuma açık olan bölgelere konulacak bu kameralar sayesinde güvenlik en iyi şekilde sağlanabilecek” dedi.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir