“Çanakkale Rallisi’ne Sahip Çıkmalı”

27 Aralık 2013

Haziran 2014’te Çanakkale’de gerçekleştirilecek rallinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Üç etaptan oluşacak olan ralli, toplam 90 kilometrelik toprak parkurda düzenlenecek. ÇATOD Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Değirmenci, Çanakkale Rallisi’nin ulusal ralli takvimine girdiğini belirterek; “2010 yılından bu yana planladığımız ralli, 2014 yılında gerçekleştirilecek. Henüz güzergah belirlenmedi yalnız yarışın toprak bir parkurda yapılacağını söyleyebilirim. Ulusal ralli takvimine giren yarışta Türkiye’ye puan verilecek. Çanakkale bu ralliye sahip çıkarsa, önümüzdeki senelerde yeniden rahatlıkla düzenleyecebileceğiz” dedi.

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Başkanı Kemal Pazarbaşı, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, TOSFED Çanakkale Temsilcisi Sertaç Tatar ve ÇATOD Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Değirmenci’den oluşan Çanakkale heyetinin Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Genel Başkanı Metin Çeker’le yaptığı görüşmeler sonrasında Çanakkale’de 90 kilometre parkurla ralli yapılması kararı alındı. 2014 Haziran ayında Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan ralli, üç etaptan oluşacak. Çanakkale’de uzun yıllardır yapılması planlanan rallinin, toprak bir alanda düzenleneceğini söyleyen ÇATOD Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Değirmenci, “2010 yılından bu yana planladığımız ralli, 2014 yılında gerçekleştirilecek. Henüz güzergah belirlenmedi yalnız yarışın toprak bir parkurda yapılacağını söyleyebilirim. Ulusal ralli takvimine giren yarışta Türkiye’ye puan verilecek.” dedi.

Çanakkale Rallisi’nin bölgeye çok fazla değer katacağını da belirten Değirmenci; “Bu kapsamda Çanakkalelilere çok fazla görev düşüyor. Çünkü biz bu ralliyi önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirmek istiyoruz. Formula 1’in Türkiye’de yapılmamasının sebebi seyircinin giderek azalmasıydı. Buradan vatandaşlarımıza duyuruda bulunmak istiyorum. Çanakkale Rallisi’nde birçok sürprize tanık olacaksınız.” diye konuştu.

Öte yandan ÇTSO, Çanakkale Belediyesi, GESTAŞ, ÇATOD ve Shell desteğiyle yapılacak Çanakkale Rallisi’nin, 21-22-23 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir