Çanakkale Savaşları’nı Anlatan “Son Mektup” Filminin Çekimleri Başladı

03 Temmuz 2014

“120” adlı filmi çeken yönetmen Özhan Eren’in son projesi olan ve Çanakkale Savaşları’nı anlatan “Son Mektup” filminin çekimleri başladı.

Yönetmenliğini Özhan Eren’in yaptığı filmde Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Nermın Hüseynova, Barbara Sotelsek yer alıyor. Tansel Öngel’in canlandırdığı Pilot Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nesrin Cavadzade’nin oynadığı Nihal Hemşire’nin hikayesinin anlatıldığı filmde tüm süreç büyük bir titizlikle yürütülüyor. Daha önce ‘120’ adlı filmi çeken Özhan Eren, Çanakkale savaşlarının 100’ncü yılına yakışır bir film ortaya koymak istediklerini söyledi. Eren, “Bu projede para pul hesaplarını değil, filmin kendisini çok önemsiyoruz. Elimizden geldiği kadar nerede kaynak bulursak oraya başvurduk. Bir tek hedefimiz var; Çanakkale harbinin şanına, 100.yılının şanına yakışır bir sinema filmi olması. Bizler memnun olalım, seyircimiz mutlu olsun istiyoruz” dedi.

Gelecek yıl 27 Şubat’ta beyaz perdede sinema izleyicisiyle buluşacak ‘Son Mektup’ta gönüllü olarak Çanakkale’ye giden ve orada tanışan Pilot Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire, bir yandan savaşın zorlu şartlarında koştururken diğer yandan da Fuat isminde kimsesiz bir çocuğu korumak için birlikte mücadele ediyor. İngilizlerin bir hava baskınında Salih Yüzbaşı’nın ona yardımı sayesinde kurtulan kimsesiz çocuk Fuat, Nihal Hemşirenin kanatları altına sığınarak Salih Yüzbaşı ile Nihal Hemşirenin daha da yakınlaşmasına vesile oluyor.

[haberler.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir