Çanakkale Şehitliklerine 10 Ayda 1,5 Milyon Ziyaret

Çanakkale Şehitliklerine 10 Ayda 1,5 Milyon Ziyaret
20 Kasım 2009

Kış aylarında sessizliğe bürünen Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nı, yılın ilk 10 aylık döneminde 1,5 milyon kişi ziyaret etti. Geçen yılın aynı döneminde sayı 2 milyonu bulmuştu. Yaz aylarında yoğunluğun had safhaya ulaştığı Şehitler Abidesi, bugünlerde hüzünlü bir sesssizlik içinde bekliyor.

Çanakkale şehitlikleri zirayet sezonunun mart ayında başladığını kaydeden Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Müdürü Mahmut Ustamazman, ağustosa kadar devam ettiğini söyledi. Mayıs sonuna kadar yoğun olarak okul ziyaretleri yapıldığını, ondan sonra da diğer vatandaşların geldiğini aktaran Müdür Ustamazman, “Bu sene ramazanın sezonun ortasına denk gelmesi sebebiyle ağustos ile eylül aylarında önceki yıllara göre düşüş söz konusu. Bayramdan sonra ise ekim ayında ziyaretçi sayısı yine çoğaldı.” dedi.

Şehitliklerde restorasyon çalışmaları başlamadan önce yılda ortalama 250 bin kişinin bölgeyi gezdiğini hatırlatan Mahmut Ustamazman, yenilemelerden sonra ziyaretçi sayısının 1 milyonun altına düşmediğini sözlerine ekledi.

[Kaynak: Zaman]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir