Çanakkale, Sevinç Ablası’na Sahip Çıktı!

30 Aralık 2016

Çanakkale’nin Sevinç ablası için Fongogo’da başlatılan kampanya büyük ilgi gördü. Kredi ile aldıkları traktörlerin borç ödemesi yüzünden zor zamanlar geçiren Sevinç abla için, Türkiye’de kitlesel fonlamada bir rekor kırılarak, sadece 17 saatte 10.000 TL para toplandı.

1
Sevinç Özkaya ve ailesi yıllardır büyük bir özveri ile sağlıklı, doğa dostu ürünler yetiştirmek için uğraşıyorlar. Sevinç ablanın çiftliği, Buğday Derneği’nin TaTuTa ağının bir üyesi. Bu ağda çiftlikler hem dernek hemde gönüllüler tarafından ciddi bir şekilde denetleniyor. Geçen sene kredi ile aldıkları traktörlerinin borç ödeme dönemi gelen ve bir tarlasını satmak zorunda kalan Sevinç ablanın parası bir türlü denkleşmiyor. Başı dertte olan Sevinç Abla’nın yardımına ise, Fongogo’da başlatılan bir kampanya koşuyor. İşte bu aşamada Sevinç ablanın ürünlerini satarak, bu zor zamanları atlatması için para toplanmaya başlanıyor. Fongogo’da bulunan kampanyada sevenleri, Sevinç ablanın yardımını sağlamak adına bir video bile çekiyorlar. Dikkat çeken kampanyada ise şu ifadeler yer alıyor;

“Şimdi Destekleme Sırası Bizde!…”
“Eğer 3 Ocak 2017’de 25.000 TL ödeyemezler ise hem traktörleri hemde pazara gittikleri kamyonetleri ellerinden alınacak. Sevinç Abla 15.000 TL biriktirmiş, ama 10,000 TL eksikleri var. Bu eksiğide ürünlerini hızlıca bize sunarak kapatmayı istiyorlar. Yani Fongogo’da gerçekleştirilen kampanyada istedikleri şey bağış değil, sadece ürettikleri ürünleri bu hafta acil finansman ihtiyaçlarını gidermek için bize satabilmek.Sevinç abla için hazırlanan ve insanın içini ısıtan bu kampanyada;” Aslında biz onları değil, onlar bu ürettikleri sağlıklı gıdalar ile bizi destekliyorlar. Ama maalesef ülkemizde çiftçinin , özellikle de küçük çiftçinin neler çektiğini şehirliler pek bilmiyor.Sevinç Abla vereceğimiz destek karşılığı ödül olarak tümü kendi bahçelerinde Organik üretim standartlarında yetişmiş ürünleri sunuyor.Henüz geçen hafta topladıkları zeytinler, bu zeytinlerden yapılma nefis zeytinyağı, geçen seneki zeytinlerden yapılma sabunlar, güneşte kurutulmuş salca, her çeşit hububat, özenle koruma altına aldıkları sarı buğdaydan yapılma ekmek verdikleri ödüller arasında.Birde sürprizleri var, Sevinç Abla’lar ilk kez evlerini misafirlere açıyorlar. Çiftlikte bir hafta sonu deneyimlemek isteyen aileleri çocukları ile kabul ediyorlar. Tek şartları herşeyi aileden biri gibi paylaşmak. Aynı sofrada yemek yenecek, yemekler beraber pişirilecek, bulaşıklar birlikte yıkanacak. Tarlada yardım ise size kalmış. Sevinç Abla sağlıklı, doğa dostu üretim yaparak hem kendine hemde bizlere sağlıklı gıdalar üretiyor. Diğer çiftçiler gibi ürüne zehri , kimyasal gübreyi basmak yerine, kendi hayvanlarının gübresini kullanıp bizi zehirlemiyor. Diğer çiftçilere göre verimi daha azda olsa, az karla yetinip, sağlıklı çocuklar ve insanlar görmekten mutlu oluyor. Yıllardır bizi bu şekilde destekleyen Sevinç Abla’nın bu sıkıntılı döneminde şimdi destekleme sırası bizde, hemde destekleyeceğimiz para ile karnımıza sağlıklı gıda girecek.Hadi hemen sizde destek verin, veremiyorsanız bu kampanyayı arkadaşlarınızla paylaşın.Hepinize şimdiden çok teşekkürler.”

“Organik Mucizenin bir parçası olduğunuz için teşekkürler”
Sevinç ablanın kampanyası kısa sürede o kadar ilgi görüyor ki, 10 bin TL toplanması gereken yardım şu ana kadar 11 bin 900 TL’ye ulaşıyor. Hala devam eden kampanya hakkında konuşan Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği ise Sevinç ablaya destek veren herkese teşekkürlerini ileterek; “Türkiye’de kitlesel fonlamada bir rekor kırarak sadece 17 saatte 10.000 TL toplayarak hedefimize ulaştık.Bunun en büyük sebebi Sevinç Ablanın sağlıklı, doğa dostu ürünleri makul fiyatlardan sizlere sunmasıydı.”Organik ürün pahalıdır” miti bugün burada kırılmış oldu.Sizler bu kampanyayı destekleyerek hem Sevinç ablayı büyük bir dertten kurtardınız hemde kendi sağlığınız içinde ufakta olsa bir yatırım, başlangıç yaptınız. Kampanya 3 Ocak 2017’ye kadar devam edecek. Sevinç Ablanın stokları ülke ekonomisinden dolayı satamadığı ürünlerle dolu.Hepinize bu Organik Mucizenin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz” diyor.

Sevinç abla için hazırlanan ve içinizi ısıtacak bu videoya gelin hep beraber bir göz atalım:

Kampanyaya katılım göstermek isteyenler buradan adrese ulaşabilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir