Çanakkale Teknopark, Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’ne Katıldı

15 Eylül 2017

Çanakkale Teknopark, 6-7 Eylül tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’ne katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık, Kalkınma Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere ülkenin önemli kurumlarının himayelerinde Mimarlar ve Mühendisler Grubu tarafından düzenlenen, Ar-Ge Merkezleri, Teknoparklar, Organize Sanayi Bölgeleri, Üniversiteler, Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarının geliştirdiği inovatif projelerini aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmak, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmak amacıyla 6-7 Eylül tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Arge İnovasyon Zirvesi’ne katılan Çanakkale Teknopark fuar boyunca büyük ilgi gördü.

Zirve kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Çanakkale Teknopark standını ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Çanakkale Teknopark bünyesinde sürdürülen projeler ile ilgili bilgi aldılar.

Zirvede açıklamalarda bulunan Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yücel Acer, “Üniversite, Teknoparklar, Organize Sanayi Bölgeleri, Ar-Ge Merkezleri, Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarının katılımı ile düzenlenen bu tarz organizasyonlar, inovatif projelerin tanıtılmasına, hızla yatırıma dönüşmesine, benzer projeler arasında ortaklık ilişkilerinin kurulmasına olanak sağlayacak, Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine ve Türkiye’nin teknoloji ihraç eden ülke hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacaktır. Biz de Çanakkale Teknopark olarak her zaman çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyor ve elimizden geldiğince bu tarz etkinliklere katılım sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir