Çanakkale Temsilcisi ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’da 6’ncı Oldu

Çanakkale Temsilcisi ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’da 6’ncı Oldu
19 Haziran 2013

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bu yıl 10’ncusunun düzenlendiği ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ bilgi ve proje yarışmasının 13 Haziran 2013 tarihinde Balıkesir İlinde düzenlenen Türkiye finali çekişmeli bir mücadele sonunda tamamlandı.

Bakanlıkça düzenlenen kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen Eğitim?Yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konulardaki performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla; 13 Haziran 2013 tarihinde Balıkesir ilinde yapılan ve 9 İlin katıldığı “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması” Türkiye finaline Çanakkale İl birincisi Meral Gözcan isimli Kadın Çiftçi ilimizi temsilen katıldı.

Balıkesir’de düzenlenen yarışmaya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI, Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı Lami KARAHAN, Balıkesir Valisi Ahmet TURHAN ve İl Müdürleri katıldı. Oldukça heyecanlı ve iddialı geçen yarışmada birinciliği Eskişehir İli adına yarışmaya katılan kadın çiftçi kazandı. İkinciliği Düzce, üçüncülüğü Osmaniye İlleri adına katılan kadın çiftçiler aldı.

Yarışmaya Çanakkale, Osmaniye, Giresun, Eskişehir, Antalya, Bingöl, Sivas, Bitlis, Düzce olmak üzere 9 ilin birincileri katıldı. Oldukça çekişmeli geçen yarışmada Çanakkale ilini temsilen katılan Meral Gözcan 116 puanla Türkiye 6’ncısı oldu.

[canakkale-tarim.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir