Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Toplantısında ÇTSO’yu Ağırladı

26 Nisan 2014

Çanakkale Ticaret Borsası 23 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirdiği Nisan ayı olağan meclis toplantısında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ağırladı. İki kurumun işbirliği alanlarının, ortak çalışma konularının, Çanakkale’nin yatırım sorunlarının ve gelişiminin değerlendirildiği toplantıda Çanakkale Ticaret Borsası Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu. Toplantıya Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Meclis Başkan Yardımcıları Fahrettin Ersoy ve Hayrullah Kılıç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Güven Barış Yüksel, Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Semizoğlu ve Mustafa Kansu Genel Sekreter Sema Sandal katıldılar.

Ortak toplantı hakkında bir basın açıklaması yapan Borsa Meclis Başkanı Abdullah Deniz “Eski bir ÇTSO meclis üyesi olarak Borsamız Meclisinde Ticaret ve Sanayi Odamızın değerli mensuplarını ve yöneticilerini ağırlamaktan çok memnun olduk. Verimli ve başarılı bir toplantı oldu. İlimizin tanıtımını, yatırımlarını, sorunlarını, fuarları, gelişimini masaya yatırdık. Hangi konularda ortak çalışmalar yapabiliriz onları araştırdık. Yaklaşan 2015 yılına ilişkin çalışmalarımızı gözden geçirdik. İlimizin alt yapı yatırımlarında, kamu yatırımlarında ve devlet desteklerinde birlikte neler yapabileceğimizi gözden geçirdik. İhtisas Organize Sanayi yatırımları, kruvaziyer limanı, yat limanı, üniversite yatırımları, ihracatta yaşanan tıkanmalar, Expotroia fuarının başarılı olması, ilimizin markalaşması, Teknokent yatırımları, tarımsal ürünlerimizin ihracı, turizm ve tanıtım yatırımlarının geliştirilmesi gibi bir çok önemli ve hayati konu üzerinde durduk.” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz sözlerinin devamında “Bu toplantı ilimizde örnek bir çalışma oldu. İlimizin iki meslek kuruluşu, ilimiz ekonomisine ve yatırımlarına yön veren iki önemli kurum bir meclis toplantısında bir araya geldi ve sorunları, çözümleri masaya yatırdı. Stratejilerimizi ve geleceğimizi gözden geçirdik. Bu toplantıda dikkatimizi çeken en önemli husus ilimizin sorunlarına ilişkin bir çok konuda aynı kanaatleri paylaşmamız, aynı yaklaşımı göstermemizdir. Bu bizi ayrıca memnun etti” ifadelerine yer verdi.

Ortak toplantı hakkında görüşlerini açıklayan Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen de “Ticaret ve Sanayi Odasının değerli yönetici ve mensuplarını ağırlamak her iki kurum için bizler için çok faydalı oldu. İlimize farklı açılardan bakan, farklı gözlemler yapan, farklı sektörlere mensup dostlarımızla fikir alışverişinde bulunduk. Değerlendirmeler yaptık. Aynı konularda çalışmalar yapan iki kurum olarak güzel bir çalışma ve ortaklık örneği sergiledik. Ben toplantımıza katılan ve bizlerle görüşlerini paylaşan ÇTSO’daki değerli dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İlimizin önemli yatırım ve tanıtım konularını gözden geçirdik. Expotroia’dan, ihracata kadar, üniversitemizi, Teknokentimizi, Organize Sanayi Bölgelerimizi görüştük değerlendirdik.” dedi.

Borsa Başkanı Kaya Üzen “Biz Ticaret ve Sanayi Odamızın bugüne kadar yaptığı projeleri destekledik. Çarşı Projesini, Teknokent Yatırımını, Kruvaziyer Limanı ve Yat Limanı fizibilite çalışmalarının ilimize önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Kanaatimizce ortak toplantımız çok verimli bir toplantı oldu. Tekrar davetimize katılan ÇTSO’daki tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu güzel işbirliğimizin devamını diliyoruz.” dedi.

Meclis Başkanı Abdullah Deniz de son olarak; “Bu toplantı hepimiz için ufuk açıcı oldu. Güzel bir sinerji ve ortaklık örneği oldu. Ben de tüm dostlarımıza ve misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Ben böyle güzel ve verimli toplantıların devamını ve tekrarını diliyorum. Toplantımızda almış olduğumuz kararların uygulamaya geçirilmesini, ilimiz ekonomisine katkı sağlamasını, işbirliğimizin gelişmesini temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir