Çanakkale Ticaret Borsası, Olivtech 2015 Fuarına Katıldı

20 Nisan 2015

Çanakkale Ticaret Borsası, İzmir’de 16-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Zeytin-Zeytinyağı sektöründe Türkiye’nin alanındaki en büyük ve en kapsamlı fuarı olan OLIVTECH 2015 – Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Yapılan açıklamada bu yıl beşincisi düzenlenen ve Fuar İzmir’de gerçekleşen fuarda 40 m2 alanda stant açılarak, zeytin ve zeytinyağı sektör kurulunda yer alan firmaların ürünlerinin alıcılarla buluşturulduğu, bağlantı yapmalarına zemin hazırlama imkânına erişildiği kaydedildi.

Çanakkale Ticaret Borsasından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fuarda yer alan markalarımız ile İlimize ait zeytin ve zeytinyağlarımızın tanıtım ve tadımları gerçekleştirildi. Fuarda bir yandan üyelerimizin yurtiçi pazar payını arttırmayı amaçlarken bir yandan da yurtdışında yeni pazarlar elde etme olanakları yakalamaları için Çanakkale Ticaret Borsası olarak yer aldık.
Standımızda sektör ile ilgili Meclis üyelerimiz Mehmet Ok, Sinan Erdoğan, Cengiz Yanmaz, Natık Civir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Üyemiz Necmi Yıldırım’ın yanı sıra görevli olarak ise Genel Sekreter Sevcan Elver ve Erkal Ata yöremiz zeytin ve zeytinyağlarının tanıtımlarını en iyi şekilde gerçekleştirdiler.”

Yapılan açıklamada ayrıca sektör oyuncularının da fuardan yararlanmaları amacıyla 18 Nisan 2015 Cumartesi günü Ticaret Borsası olarak gidiş-dönüş fuar organizasyonu gerçekleştirildiği belirtilirken; Çanakkale, Ezine, Ayvacık, Bayramiç ve Küçükkuyu’da yer alan 50 üyenin Olivtech ve Ekoloji İzmir Fuarlarını ziyaret ettikleri kaydedildi.

Fuar sonrasında ayrıntılı bilgi veren Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salamon Halyo ise şu ifadeleri kullandı:

“Fuarın uluslararası özelliğinin olması nedeniyle ürünlerimizi hem tüm Türkiye’de yaşayan tüketicilere hem de yakın coğrafyada bulunan tüketicilerin damak zevkine sunma imkânına eriştik.
Organik ürünlerin ve zeytinin anavatanı Anadolu’nun ürün çeşitliliğini ve kalitesini sergilemek ve Türk firmalarının global pazardaki rekabet güçlerini artırmasına yönelik girişimlere destek olmak amacıyla düzenlenen bu fuar, katılımcılarına önemli iş bağlantıları kurma olanağı sunmaktadır.”

Fuarda İngiltere’nin yanısıra Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Manisa, Mersin ve Tekirdağ’dan toplam 206 katılımcının yer aldığını belirten Halyo; Olivtech fuarı ile eş zamanlı olarak EKOLOJİ İZMİR fuarının düzenlendiğini bu fuara da, organik gıdanın yanısıra organik tekstil, organik temizlik, organik kozmetik, organik mobilya, organik dekorasyon, organik oyuncak ve kırtasiye ürünleri gibi sektörlerde sertifikalı üretim yapan firmalar ürünlerini sergilendiğini belirtti.

Başkan Yardımcısı Halyo fuar, kapsamında ayrıca üç gün boyunca Ulusal Zeytin-Zeytinyağı Konseyi işbirliğinde “Zeytin-Zeytinyağında Değer Zinciri ve Ekonomisi, Zeytin-Zeytinyağı Sağlık ve Nefaset ve Tasarımda Zeytin Kokusu ve Markalaşma” konulu paneller düzenlenerek, panellerle sektörlerin masaya yatırıldığını belirtti. Halyo son olarak “Fuara katılan, markalarıyla standımızda yer alan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, fuarın üyelerimiz ve İlimiz için olumlu sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir