Çanakkale Ticaret Borsasından Beş Yıldızlı Hizmete Devam

Çanakkale Ticaret Borsasından Beş Yıldızlı Hizmete Devam
30 Ocak 2015

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından uygulanan oda ve borsaların beş yıldızlı olmasına olanak tanıyan akreditasyon töreninde Çanakkale Ticaret Borsası çıtasını yükselterek belgesini yeniledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB’da dÜzenlenen Akreditasyon Sertifika törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TOBB Akreditasyon Kurulu, Odaların ve Borsaların, Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları, Genel Sekreterler ve Akreditasyon sorumluları katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsasından Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salamon Halyo, Genel Sekreter Sevcan Elver ve Akreditasyon Sorumlusu Gözde Kartal’ın katıldığı Akreditasyon sertifika töreninde Çanakkale Milletvekilleri İsmail Kaşdemir ve Mehmet Daniş Ticaret Borsasının yanında yer aldılar.

TOBB tarafından 2002 yılında İngiltere Odalar Birliği ile birlikte başlayan, sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin tek başına yürütmekte olduğu Oda/Borsa Akreditasyon Sistemine, 2008 yılında dahil olarak Akredite olan ilk Borsalar arasında yer alan Çanakkale Ticaret Borsası, akreditasyonunu yenileyerek beş yıldızlı bir Borsa olduğunu tekrar kanıtladı.

Törenin açış konuşmasını yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu akredite olarak ‘5 yıldızlı’ ünvanı alan oda borsa sayısının 191’e ulaştığını, 41 oda ve borsanın da yolda olduğunu açıkladı. Akreditasyon belgelerinde hedef; 365 oda ve borsanın tamamı olacağını kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, bugün kendileri için bir gurur günü olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Gururla övüneceğimiz bir camiamız var. 5 yıldızın manası şudur aslında. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamıyla Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar, üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarla minimum aynı seviyeye gelen 191 oda ve borsamızın başkanları ve tüm çalışanlarını kutluyorum.”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Önümüzdeki süreç çok önemli. Çünkü artık markalaşan ülkeler değil, iller, ilçeler var. Bu noktada, hizmet kalitesini artırmak için üyelerimizin, firmalarımızın taleplerini toplamamız lazım. Bizden daha fazla ne hizmet bekliyorlar, bunu değerlendirmemiz lazım” dedi.

Törenin açılışında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; artık Türkiye’de sadece otellerinin değil, ülkenin geleceğine hizmet eden oda ve borsaların da 5 yıldızlı hizmet verdiğini söyledi. Sanayicilerle, iş adamlarıyla her konuda istişare yapmaya devam edeceklerini anlatan Işık, oda ve borsalarla her gittikleri ilde mutlaka toplantı yaptıklarını ifade etti.

ÜZEN: “AVRUPA STANDARTLARINDA HİZMET VERİYORUZ”
Tören ile ilgili değerlendirme yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen; “Odalarda ve borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini Oda borsaların üyelerine ‘Beş Yıldızlı Hizmet’ vermesi için fırsat oluşturan, Akreditasyon Sistemine 2008 yılından itibaren dahil olan Borsamız bugünde belgesini yeniledi. Üç yılda bir belge yenileme denetimleri geçirerek sürdürülebilirliliğimizi sağlamaya çalışmaktayız. Bu belge Borsamızın yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir” dedi.

Başkan Üzen; “Öncelikle bizleri sertifika törenimizde yalnız bırakmayarak bu anlamlı günümüzde yanımızda olan Değerli Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir’e teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunuyorum. Mutluluğumuzu paylaşarak bizleri onurlandırdılar.
Bilindiği üzere Borsamızın gelecek yıl 25. yılını kutlayacağız. Borsamız bu sürede çok uzun bir yol aldı, büyük deneyimler kazandı. Dünya ekonomisi çok hızlı değişiyor ve gelişiyor. Yeni piyasalar, trendler, stratejiler ortaya çıkıyor. Bazı ülkelerin odaları ve borsaları o ülkelerin ekonomilerinde ve politikalarında çok önemli roller oynuyorlar. Bizler de bu gelişime ve değişime en hızlı biçimde ayak uydurmalı, bu yarışta geri kalmamalı, kalitemizi, standardımızı ve hizmetlerimizi belgelemeli, sürekliliğini sağlamalıyız. Borsamızın kazandığı bu deneyim ve akreditasyon belgesinin ilimiz ve üyelerimiz için önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Belgemizin yenilenmesinde emeği geçen, katkı sunan, Borsamız yöneticilerine ve personelime çok teşekkür ediyorum. Akreditasyon sistemi ile hizmet kalitemizi daha da arttırarak üyelerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz”
açıklamasında bulundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir