Çanakkale Ticaret Borsası’nın TOBB Akreditasyon Belgesi Yenilendi

27 Kasım 2014

Çanakkale Ticaret Borsası hizmet standartları ve kalitesinin belirlendiği akreditasyon denetimlerinden başarı ile çıkarak Belgesini yeniledi. Türk Loydu kuruluşu tarafından denetlenen Ticaret Borsası bu denetimlerde çok başarılı sonuçlar alarak hem kurumsal kalitesini hem de kurumsal kapasitesini belgelendirmiş oldu.

Türk Loydu Denetçisi Oğuz Hakan Aksu tarafından gerçekleştirilen denetimde Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Başkan Yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Üyesi Zakir Tanrıkulu, Akreditasyon İzleme Komitesi üyesi Melih Gündoğdu, Genel Sekreter Sevcan Elver ve borsa personeli yer aldı. Gün boyunca süren denetimde ÇTB’nin hizmet anlayışı, şeffaflık politikaları, üyeleriyle olan ilişkileri, bilişim altyapısı gibi konular detaylı bir şekilde incelendi.

Bu konuda bir basın açıklaması yapan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen “Oda-Borsa Sistemimizin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda ve borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda-Borsa Sisteminin Avrupa Oda-Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi; 2005 yılına kadar İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile desteklenen Oda Akreditasyon Sistemi 2008 yılında Borsalarımızın da sisteme dahil edilmesiyle genişleyerek Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi haline dönüşmüştür.
Çanakkale Ticaret Borsası olarak da 2008 yılında akredite olarak Borsamızın üyelerine ‘Beş Yıldızlı Hizmet’ vermesi için fırsat oluşturan yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlendik. Üç yılda bir belge yenileme denetimleri geçirerek sürdürülebilirliliğimizi sağlamaya çalışmaktayız”
dedi.

Başkan Üzen; “Borsamız genç bir kuruluş. 1991 yılında kurulan borsamızın önümüzdeki yıl 25. Yılını kutlayacağız. 25 yıl bizim gibi kuruluşlar için çok kısa. Ama Borsamız bu sürede çok uzun bir yol aldı. Çok başarılı oldu. Çok büyük deneyimler kazandı. Asırlık kuruluşlarda biriken tecrübe bizde kısa sürede oluştu.
Dünya ekonomisi çok hızlı değişiyor ve gelişiyor. Yeni piyasalar, yeni trendler, yeni stratejiler ortaya çıkıyor. Bazı ülkelerin odaları ve borsaları o ülkelerin ekonomilerinde ve politikalarında çok önemli roller oynuyorlar. Bizler de bu gelişime ve değişime en hızlı biçimde ayak uydurmalı, bu yarışta geri kalmamalı, kalitemizi, standardımızı ve hizmetlerimizi belgelemeli, sürekliliğini sağlamalıyız.
Borsamız özellikle fuarcılıkta, dış ticarette ve üyelerimizin yatırımlarına danışmanlık gerçekleştirme konularında büyük kurumsal kültür kazandı. Son 10 yılda bir çok dış ticaret organizasyonları gerçekleştirdik. Akreditasyon denetimlerinde üyelerimize verdiğimiz hizmetler, kanun kapsamında belirlenen görevlerimiz, kamu kurumları ile ortak çalışmalarımız konusunda çok geniş bir sınavdan yüzümüzün akı ile geçtik.
Kamu kurumlarımızla, üst kuruluşumuz TOBB ile ilimizde ve bölgemizde bulunan tarımsal kuruluşlarla, meslek odaları ile sağlıklı ve başarılı ortaklıkları ve çalışmalar gerçekleştirdik. Personelimizin eğitimine, kalitesine ve verimliliğine büyük yatırımlar yaptık. İlçelerimizde bulunan temsilciliklerimiz ile üyelerimize yakın ve kaliteli hizmetler sunuyoruz.
Bu başarılı denetimde payı olan, emeği olan başta Meclis ve Yönetim kurulu üyelerimize, personelimize çok teşekkür ediyorum. Borsamızın kazandığı bu deneyim ve bu Akreditasyon Belgesinin ilimiz ve üyelerimiz için önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum”
dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir