Çanakkale Troia Vakfı’ndan Anlamlı Hibe

Çanakkale Troia Vakfı’ndan Anlamlı Hibe
28 Eylül 2020

Troia Vakfı tarafından 2016 yılında Troia Tarihi Milli Parkı içerisinde yer alan köylere hibe olarak verilen bungalov evler kurulmaya başlandı.

Uzun yıllar Troia Kazı evleri olarak kullanılan ve mülkiyeti Troia Vakfı’na ait olan bungalov evler, yeni kazı evinin kurulmasından sonra 2016 yılında bulundukları yerden sökülmüş ve çevre köylere ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaları amacıyla hibe edilmişti.

Yeniköy Muhtarlığı özenle koruduğu bu evleri, Yeniköy’de denize nazır bir noktada köye gelen turistleri konaklatmak amacıyla kurmaya başladı. Köy Muhtarı Seyit Kaytan bu evler tamamladıktan sonra köye gelen misafirlerin rahatlıkla kalabileceklerini söyledi. Evlerin tamamlaması ile özellikle yaz aylarında Çanakkale’nin gözde turizm merkezlerinden biri haline gelmeye başlayan Yeniköy için iyi bir gelir kaynağı olacağı belirtildi.

Çanakkale Troia Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Enver Sadık Yılmaz ise Vakıf tarafından köylerin kalkınmasına katkı sunmak amacıyla hibe edilen bu evlerin bu şekilde değerlendirilmiş olmasından dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.

Filtreler:
Yorumlar...
  • Çanakkale Troia Vakfı'ndan Anlamlı Hibe - TROİA VAKFI - TROİA FOUNDATION
    01/10/2020 09:47

    […] https://www.canakkaleicinde.com/canakkale-troia-vakfindan-anlamli-hibe/?fbclid=IwAR0n4V-D3gqFJNbBp0h… […]

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir