Çanakkale TSO Heyetinden Gaziantep Sanayi Odası’na Ziyaret

05 Kasım 2010

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Tezcan ile yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret ettiler.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı’nın da katıldığı ziyarette GSO Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koçer, Çanakkale’nin Türkiye açısından önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Türkiye’nin güneydoğusunda olmak, bir çok imkandan uzakta olmak nagatif bir sonuç oluşturuyor ama biz bu süreci son 20 yılda pozitife çevirmeyi başardık. Belli konularda büyük başarılara imza attık” dedi.

Gaziantepliler’in kendi topraklarına bağlı olduklarını ve kendi şehirlerine yatırım yaptıklarına dikkat çeken Koçer, “Türkiye’nin en önemli girişimcilerini içerisinde barındıran bir şehir olarak, bugün Türkiye’nin büyümesine en fazla katkıyı sağlıyoruz. Türkiye’nin büyümesine bundan sonra da katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Tezcan da, Çanakkale’nin de sanayi bakımından bakıldığında önemli markaları bulunduğunu ifade ederek, “Gaziantep, Türkiye’nin altıncı büyük şehri ama sanayide hızla gelişiyor. Gaziantepli, kendi kenti olan Gaziantep’e yatırım yapıyor. Bu da bir şehir için çok önemli” şeklinde konuştu.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı da, kendisinin Çanakkale’de görev yaptığını ve orada önemli çalışmalara imza attıklarını anımsatarak, “Çanakkale, tüm Türkiye’nin kalbi konumunda bulunuyor. Çünkü Çanakkale savaşları olmasaydı Atatürk, kurtarıcı olamazdı. Atatürk, ilk rüştünü orada ispatladı, askeri dehasını orada ortaya çıkardı. Onun için Çanakkale önemli bir şehir ve herkesin mutlaka görmesi lazım” dedi.

Bu arada, Çanakkale’de Kolordu Komutanlığı görevinde bulunan emekli Tümgeneral Dursun Bak da, Çanakkale’den gelen heyete kısa bir hoşgediniz konuşması yaparak, orda geçirdiği günlerden bahsetti.

Konuşmaların ardından GSO Başkanı Nejat Koçer, Vali Süleyman Kamçı ile birlikte, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İlhami Tezcan’a plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir