Çanakkale Ürünleri İstanbul’da Tanıtıldı

20 Nisan 2019

Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ve himayesinde İstanbul Kongre Merkezinde “İstanbul Peynir Festivali” 18-21 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor. 193 peynir çeşidinin yer aldığı festivalde, Çanakkale Ticaret Borsası 140 metrekarelik standı ile coğrafi işaretli Ezine Peynirinin tanıtımını gerçekleştiriyor.

Ziyaretçilere kapılarını açan İstanbul Peynir Festivali ile dünyanın en zengin peynir kültürlerinden birine sahip olan Türkiye’nin peynir çeşitliliğinin Ülkemizde ve Dünyada tanıtılmasına vesile olarak, sektörün üretim ve satışlarının katlanarak artması ve dünyada hak ettiği yeri alması hedefleniyor. 193 peynir çeşidinin yer aldığı festivalde, Çanakkale Ticaret Borsası 140 metrekarelik standı ile coğrafi işaretli Ezine Peynirinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Stantta gelen ziyaretçileri Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkan Vekili İzzet Arıcı, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Salamon Halyo, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak, Başkan Yardımcıları Kadir Tınmaz ve Ali Öztürk, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı.

İstanbul Peynir Festivaline Ezine Peynirciler Derneğine bağlı dernek üyeleri ve Çanakkale Ticaret Borsası üyelerinden Alakaş Peynircilik, Arabacı süt ürünleri, Tekçe süt ürünleri, Hacıpaşa zeytinyağları, İlyada zeytin ve zeytinyağı, Thymbra zeytin-zeytinyağı, Deva zeytin ve zeytinyağı, Safiden zeytinyağları, Muharrem Ayvaz-zeytin ve zeytinyağı, Mavras zeytinyağları, Tahsildaroğlu, Atiye Laçin, Erdoğanlar Zeytinyağı, Arıcılar Birliği temsilcileri ile birlikte yer aldı.

Çanakkale’de markalaşmış ve markalaşma niteliğine sahip ürünlerin tanıtıldığı Çanakkale Ticaret Borsası standında Ezine Peynirciler Derneğine bağlı üyeler ile Borsanın peynir, zeytin firmalarının temsilcileri hem Çanakkale’yi, hem de markaların tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirdi. Stantta ayrıca Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tanıtımları gerçekleştirilerek, yatırımcılar için fırsat olanakları sunuldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir