Çanakkale Valiliği Van’daki Deprem Bölgesine Gezici Anaokulu Gönderecek

18 Kasım 2011

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından bölgedeki vatandaşlara yönelik ayni ve nakdi yardımlar gönderildiğini ifade ederek, “Bizler bunun dışında bu bölgede bulunan küçük evlatlarımızı unutmadık. Onlara gezici bir anaokulu göndermek için karar aldık. Bu anaokulunun yapım çalışmaları devam ediyor. Kısa sürede bölgeye bu anaokulumuzu göndereceğiz ve oradaki miniklerimizin bu okuldan faydalanmasını sağlayacağız” dedi.

EVİNİ DEPREMZEDELERE AÇTI
Öte yandan Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından Çanakkale’de geçici süre ile bölgeden gelen depremzedeleri misafirhanelerde ve otellerde ağırlamak için çalışmaların devam ettiğini de belirten Vali Tuna, “Ayrıca arzu eden Çanakkaleli vatandaşlarımızı evlerinde ve yazlıklarında ağırlamak üzere Vanlı kardeşlerimizle buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda Biga ilçemizden Alaattin Yüzer de bize başvurarak evinde bir depremzede aileyi barındırmak istediğini söyledi. Bu sebeple kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan Bigalı Alaattin Yüzer de ilçeye bağlı Adliye köyünde 4 odalı bir evinin olduğunu belirterek, “Van’da yaşanan felaketin ardından bir aileyi evimde ağırlamak istiyorum. Burada bir süre sınırı koymadım. 1 ay da, 2 ay da, 1 yıl da, 2 yıl da burada kalabilirler. Ayrıca ilçede bu şekilde evi olanları da araştırıyorum. Onların da depremzede aileleri konuk etmeleri için çalışma yapıyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir