Çanakkale Valiliği?nden Üniversite Öğrencilerinin Barınma Sorununa Geçici Çözüm

05 Eylül 2008

Çanakkale Valiliği, Onsekiz Mart Üniversitesi?ne bağlı Fakülte ve Yüksek Okullarını kazanan öğrencilerin barınma sorunlarını geçici olarak çözmek amacıyla çalışma başlattı.

Çanakkale Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, üniversite öğrencilerinin barınma sorunlarının geçici olarak çözümlenmesi için kamu kurum ve kuruluş misafirhanelerinde 231?i kız, yüzü de erkek olmak üzere toplam 331 üniversite öğrencisinin 8 Eylül ile 8 Kasım tarihleri arasında 2 ay süre ile barınabileceğini belirterek, ?Kamu kurum ve kuruluş misafirhanelerine yerleştirilen öğrencilerden günlük 5 YTL ücret alınacak. Burada geçici olarak barınacak öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtlarında kalan öğrencilerin uymak zorunda oldukları kurallarına aynen uyacaklar. Bu karalarla uymayan öğrenciler ise Valilikten alınacak onayla misafirhanelerden çıkarılacak. Misafirhanelere yerleştirilecek öğrenciler ise Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü?nde oluşturulacak büro tarafından ilgili yerlere yerleştirilecekler? dedi.
İHA

[Fotoğraf Kaynağı: kenthaber.com]

Yorumlar...
 • avni tozar
  14/12/2009 19:32

  güzel bir hizmet

 • evin
  12/11/2008 12:37

  kendi adıma ve tüm arkadaşlar adına çok teşekkür ederim.ben de inşallah seneye orda olacağım ama 5 ytl ücretin kaldırılmasını rica ediyorum..

 • sude
  15/09/2008 14:20

  iyi de niye paralı yaptınız bir iyilik parasız olsun

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir