Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Okullarda İncelemelerde Bulundu

07 Ekim 2008

Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ile il merkezinde yer alan okullarda incelemelerde bulundu.

Okullarda yaşanan aksaklıkları yerinde görmek ve bunlara çözüm bulmak amacıyla Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ile birlikte sabah ilk olarak Endüstri Meslek Lisesi?nde incelemelerde bulunan Vali Kırlı, daha sonra sırasıyla Milli Piyango Anadolu Lisesi ve İMKB Endüstri Meslek, Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi?ni gezdi. Vali Kırlı, İMKB Endüstri Meslek, Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi?ni ziyaretinde kantinde bulunan öğrencilerle ve velilerle de bir süre görüştü. Kantinde satılan ürünlerin temiz ve hijyen olması gerektiğini belirten Vali Kırlı, satışı yapan yetkilileri de bu konulara dikkat etmeleri konusunda uyardı. Vali Orhan Kırlı, daha sonra Matematik dersi yapan bir sınıfı ziyaret etti. Burada öğrencilere yönelik bir konuşma yapan Vali Kırlı, Matematik dersinin önemine değinerek, ?Matematik bütün derslerin ana merkezidir. Matematiği çok iyi bilen bütün dersleri başarabilir. Buradan şunu da söylemek istiyorum. Bizler meslek liselerine çok önem veriyoruz. Diğer okullara nazaran meslek liselerin bizim gözümüzde ayrı bir yeri ve önemi var. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz rahatlıkla bir iş bulabilecekleri gibi hayata da çok çabuk atılabiliyorlar? dedi.

Vali Kırlı, daha sonra okul müdürü Ersin Gökhan ile bir süre görüştükten sonra okuldan ayrıldı. Vali Kırlı?nın il merkezinde diğer okulları da belirli aralıklarla ziyaret edeceği öğrenildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir