Çanakkale Yatırımları 81,5 milyon TL’yi buluyor!

24 Aralık 2015

Orman ve Su İşleri Bakanlığı aralarında Çanakkale’de yapımı tamamlanan tesislerin de yer aldığı toplam 2,9 milyar TL yatırım bedelli 175 tesisi, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun bulunduğu törenle Ankara’da hizmete açtı.
Başbakan Davutoğlu konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan toplam 175 eserin toplu açılışını kurdele keserek yaptı.

İşte Çanakkale’de Hizmete Alınacak Tesisler

Ülke genelinde hizmete alınan 175 tesisten Çanakkale de payına düşeni aldı. Çanakkale’de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 4 adet tesis de bu açılış merasimi ile hizmete alındı.
Hizmete alınan DSİ’ye ait eserler sulama tesislerinden oluşuyor. DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Çanakkale’de toplam 33 bin dekar zirai araziye sulama suyu sağlanacak. DKMP tarafından da Gelibolu Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi ve Şehitliği ihya edilecek. Ayrıca Gelibolu Yarımadası Alçıtepe-Yahya Çavuş-Seddülbahir yol yapım çalışmaları da tamamlandı. Yine açılış merasiminde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Orman ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Çanakkale’de yapımı tamamlanan tesis ve çalışmalar da hizmete alındı. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, yangın havuzları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonu yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli takriben 81,5 milyon TL’yi buluyor.


Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi ve Şehitliği Başbakan Tarafından Hizmete Alındı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale’de harp alanlarını ihya etmek, yaşanan tarihi, şehitlerimizi ve atalarımızı yad etmek maksadı ile projelendirilen Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından toplu açılış merasiminde hizmete alındı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu aralarında Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi ve Şehitliği’nin de yer aldığı 2,9 milyar lira yatırım bedelli 175 dev eserin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir