Çanakkale Yeni Bir Spor Tesisi Daha Kazanıyor

20 Aralık 2011

Mülkiyeti Çanakkale Belediyesi’ne ait Barbaros mahallesindeki yüzme havuzu arkasında bulunan alanın spor kompleksine dönüştürülmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Barbaros Mahallesinde halen kullanılmakta olan Çanakkale Belediyesi Spor Tesisleri (Sosyal Tesis ve Yüzme Havuzu) ile birlikte kullanılacak ve diğer spor faaliyetlerinin yapılabileceği 1962 metrekarelik kapalı alana sahip olan spor salonu ve ilave tesislerinde çalışmaların büyük kısmının tamamlandığını belirten yetkililer, “Tesisin zemin katı 818 metrekarelik spor salonu, 60 metrekarelik fitness salonu, engelliler için sınıflar, fuaye, soyunma odaları, tuvaletler, malzeme ve çamaşırhane, sağlık birimi ve idareyi içeriyor. Yaklaşık 1.390 metrekarelik alana sahip olan tesiste birinci katta ise iki cephede branş odaları, toplantı salonu, sporcu konaklama kısmı, dinlenme salonu yer alıyor. Bu alan da 572 metrekarelik alana sahip” dedi.

Spor salonunda gerçekleştirilen çalışmaların yüzde 80’lik kısmının tamamlandığını da belirten yetkililer, “Ayrıca alanın çevre düzenlemesi kapsamında açık tenis kortu da olacak. Yeni spor salonuyla söz konusu alan birçok farklı sporun yapılabileceği bir spor kompleksine dönüşerek kentlinin bu konudaki taleplerinin karşılanmasında önemli bir merkez olacak. Alanın yılbaşına kadar tamamlanması planlanıyor” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir