Çanakkale Yöresel Yemekleri Bursa’da Tanıtıldı

22 Ekim 2014

Aşçılar Pastacılar Federasyonu ve Bursa Profesyonel Aşçılar Derneği organizasyonuyla “1. Bursa Uluslararası Yemek Yarışmasına” Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği katılım sağladı. Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nden Salih Çorbacı, Osman Demirci, Recep Oral, Hayati Tezcan’ın jüri olarak görev aldıkları yarışmada; Çanakkale Yöresel yemeklerini hazırlayarak, tanıtımını gerçekleştirdiler.

Yarışmaya ilişkin olarak basına açıklaması yapan Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği Başkan Yardımcısı Osman Demirci, “Bizler İlimizin lezzetlerini, mutfağını dünyaya tanıtmak ve duyurmak niyetiyle yola devam etmekteyiz. Bu amaçla da organizasyonlarda ilimizi ve mutfağımızı tanıtımı için çabalıyoruz” dedi.

Başkan Yardımcısı Demirci, lezzetler geçidinin olduğu yarışma ile ilgili olarak; “Üç gün boyunca yarışmacılar hünerlerini sergiledi. Farklı lezzetleri değerlendirme imkanına eriştik. Başarılı ve güzel bir organizasyon oldu. Ayrıca Türk mutfağının yanı sıra uluslararası alanda tanıtımın hedeflendiği yarışmada bizler de yöresel ürünlerimizin tanıtımı için çömlek kebabı, bulgur pilavı ve sardalye ızgara yaparak Bursa halkı ve uluslararası şef aşçılara ikramlarda bulunduk. Çanakkale Yemeklerinin tanıtımına destek veren Çanakkale Belediyesi, Özgürler Et, Uysallar Balıkçılık, Şevket-Et, Ticaret Borsası ve Tarih-Doğa vakfına desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu başarılı ve verimli çalışmalarımızın sonuçlarından tüm ilimizin, ülkemizin yararlanmasını temenni ediyoruz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir