Çanakkale’de 1 Mayıs

01 Mayıs 2014

Çanakkale’de düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarının yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na üst araması yaptırmadan girmek isteyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Çanakkale’de kutlama programı düzenlendi. Salı Pazarı mevkiinde toplanan kalabalık, kutlamanın yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüş sonunda katılımcılar polisin oluşturduğu arama noktalarında üst aramaları yapılarak Cumhuriyet Meydanı’na alındı. Ancak üniversiteli öğrencilerin çoğunlukta olduğu bazı gruplar üzerini aratmak istemeyince arbede çıktı.

Grubun arama noktasındaki kapıya yüklenmesi üzerine polis biber gazı sıktı. Kutlamaya gelenler biber gazından olumsuz etkilenirken arama noktasındaki bir bayan polis memuru ise yere yığılarak fenalık geçirdi. Bayan polis memuru ambulansa alınarak müdahale edildi. Polis ile katılımcılar arasındaki arbede bir süre devam etti. Sahneden mikrofonla sağduyu çağrısı yapıldı. Kutlamaya gelenlerin ise üst araması yaptırmadan topluca içeri girmesinin ardından ortalık sakinleşti. Ardından da Cumhuriyet Meydanı’ndaki 1 Mayıs kutlamaları başladı.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir