Çanakkale’de 2010 Yılının En Büyük İstihdam Ödülü İÇDAŞ’a

17 Mayıs 2011

Çanakkale Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk öncülüğünde SGK İl Müdürü Ali Sürücü ve SGK çalışanları il genelinde en çok istihdam sağlayarak SGK primi ödeyen kuruluşların başında bulunan Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesindeki İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.’yi ziyaret ederek yetkililere ödülünü yerinde takdim etti.

Vali Yardımcısı Baştürk ve SGK İl Müdürü Sürücü’yü İÇDAŞ Biga Tesisleri Direktörü İsmail Doğan Kenet ve İÇDAŞ Elektrik Enerji Yatırım A.Ş Direktörü Osman Çelikdemir karşıladı. Tesislerde gerçekleşen ödül töreninde Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk en yüksek istihdam ve prim ödülünü İÇDAŞ Çelik Enerji adına İnsan Kaynakları Müdürü Hatice Aksoy’a teslim etti. Çanakkale’de en çok prim ödeyen İÇDAŞ grubu, ayrıca yatırımına devam eden İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Yatırım A.Ş. ile ilk 5 firma arasında 2. firmasıyla da yer almış oldu. İÇDAŞ Elektrik A.Ş adına ödülünü İl Müdürü Sürücü’den alan Direktör Osman Çelikdemir, “İÇDAŞ kazancını sürekli yatırıma dönüştüren, ülkemize enerji ve istihdam oluşturan bir anlayışa sahip. Vali ve il müdürümüze bu anlamlı ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu yıl farklı bir yaklaşımla ödülleri bizzat işyerlerinde teslim etme kararı aldıklarını belirten SGK İl Müdürü Ali Sürücü “Ziyaretlerimize Çanakkale’de en çok istihdam ve prim üreten İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.’den başlamayı uygun gördük. İstedik ki hem çalışanlarımız işyerlerini tanısın, hem de işverenlerimizin kurumlarımız hakkındaki düşünce ve önerilerini yerinde paylaşalım ” dedi.

Ödüllerin sunulmasından sonra İÇDAŞ Entegre Demir-Çelik tesislerini gezen misafirlere Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Suat Karataş rehberlik etti. İÇDAŞ haddehane bahçesindeki levrek-çupra tesislerini de ilgiyle inceleyen Vali yardımcısı Baştürk, “İlimiz ve ülkemiz böylesi rekabet gücü yüksek, verimli ve üretken tesislerle gelişmektedir. Bu tesislerde geri dönüşümü, entegrasyonu, planlama ve üretimi gördüm. Ülkem adına gurur verici bir tesis. İÇDAŞ ailesine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretin ardından yetkililer İÇDAŞ tesislerinden ayrıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir