Çanakkale’de 28 Şubat Soruşturması

12 Nisan 2012

Çanakkale’de bir evde 28 Şubat soruşturmasıyla ilgili arama yapıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Esenler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde emekli astsubay Ahmet Tarık Yelkenci’ye ait evde bugün Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekiplerince arama yapıldı. Aramanın 28 Şubat soruşturması ile ilgili olduğu ileri sürüldü.

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında Ankara, İstanbul, Çanakkale, Niğde ve Eskişehir’de 30 civarında yerde arama yapıldığı ve aramaların gerekçesinin, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi’nin oluşturduğu Refahyol hükümetinin görev yapmasını engelleyerek darbe yapmaya teşebbüs olduğu öğrenildi.

28 ŞUBAT SORUŞTURMASINDA GÖZALTINA ALINAN EMEKLİ HAVA ASTSUBAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLDÜ

Çanakkale’de bir evde 28 Şubat soruşturmasıyla ilgili yapılan arama sona ererken, gözaltına alınan emekli Hava Astsubay Tarık Yelkenci de Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Esenler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde emekli Hava Astsubay Tarık Yelkenci’ye ait evde bugün Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekiplerince arama yapıldı. 28 Şubat soruşturması kapsamında yapılan 5 saatlik arama sona erdi. Gözaltına alınan Yelkenci ile birlikte el konulan dosya ve klasörler de Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyet Müdürlüğü’nden ise konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

ÇANAKKALE’DE GÖZALTINA ALINAN ASTSUBAY YELKENCİ SERBEST BIRAKILDI
28 Şubat Soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve dün Adliye’ye sevk edilen Astsubay Ahmet Tarık Yelkenci, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Aralarında Çevik Bir’in de bulunduğu 13 emekli asker dün Adliye’ye sevk edilmişti. Gece yarısı biten savcılık sorgulamasının ardından 12 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Astsubay Ahmet Tarık Yelkenci ise savcılık sorgulamasının ardından serbest bırakıldı.

Avukatıyla beraber Adliye’den çıkan Yelkenci, polis aracındaki valizini aldıktan sonra taksiye binerek Adliye’den ayrıldı. Yelkenci’nin avukatı Mustafa Bozkurt, tahliye kararını “Demek ki dosyadaki delillerle şu andaki tahliye uyum gösteriyor” sözüyle değerlendirdi. Emekli Astsubay Yelkenci Çanakkale’de gözaltına alınmıştı.

Son Güncelleme: 16 Nisan 2012 Pazartesi
İHA & canakkaleninrehberi.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir