Çanakkale’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenleri

30 Ağustos 2010

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 88. yıldönümü, bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de coşkuyla kutlandı. Tören alanında ilginç kıyafetli bir şahıs herkesin ilgi odağı oldu.

Tören, sabah saatlerinde Vali Abdülkadir Atalık, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Boğaz Garnizon Komutanı Tuğamiral Alaeddin Sevim’in Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koymalarıyla başladı. Ardından İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Alaeddin Sevim makamında tebrikleri kabul etti.

Bu arada tören alanında ortaya çıkan renkli görüntüler ilgi çekti. Çanakkale’nin Ezine ilçesinden Ali Yılmaz (53) isimli vatandaşın ilginç kıyafeti başta basın mensupları olmak üzere herkesin ilgisini çekti. Protokolün yanında yer alan ilginç kıyafetli şahsın büyük ilgi görmesi üzerine duruma el koyan sivil polisler vatandaşı tören alanının arka tarafına yönlendirdi.

İkinci tören yine Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşmaların ardından resmi geçit yapıldı. Törene çok sayıda vatandaş katılırken, sıcak hava vatandaşlara zaman zaman zor anlar yaşattı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir