Çanakkale’de 73 Bin Öğrenci Dersbaşı Yaptı

19 Eylül 2011

Çanakkale’de 73 bin öğrenci 2011-2012 eğitim ve öğretim yılına başladı. Yeni eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle sabah Cumhuriyet meydanında tören düzenlendi.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ile okul müdürleri ve öğrencilerin katıldığı tören Atatürk anıtına çenek konulması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, 2011-2012 eğitim öğretim yılı kapsamında il genelinde 73 bin ilk ve orta öğretim öğrencisinin dersbaşı yaptığını belirterek, “İlimiz genelinde 183 ilköğretim ve 77 de ortaöğretim olmak üzere toplam 260 okulumuzda öğrencilerimiz eğitim öğretime başladı. Okulların açılmasından bir hafta önce oryantasyon kapsamında uyum sağlamak amacıyla eğitime başlayan 5 bin 535 1. sınıf, 6 bin 624’de okul öncesi olmak üzere toplam 12 bin 159 öğrencimiz de okullarına uyum sağlaması bizleri mutlu etti. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

2011-2012 eğitim ve öğretim yarıyılı 20 Ocak 2012 günü sona erecek. İkinci kanaat dönemi ise 6 Şubat 2012 günü başlayıp 8 Haziran 2012 Cuma günü sona erecek.

İLKÖĞRETİM HAFTASI ÇAN’DA TÖRENLE KUTLANDI
Çan’da, yeni eğitim öğretim yılının açılışı törenle kutlandı.

Törenler, Atatürk Şehir Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulup, saygı duruşu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çan Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde devam eden törende bir konuşma yapan Okul Müdürü İsmail Yılmaz, öğrencilere çağrıda bulunarak, “Sevgili öğrenciler, hep birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için durmadan koşarak çalışmalıyız” dedi.

Törende konuşan Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ise öğrencilerin yeniden okullarıyla buluşmanın coşkusu ve sevincini yaşadıklarını söylerken, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, öğrencilere yeni öğretim yılında başarılar diledi. Çan Kaymakamı Hasan Gözen de eğitim ve öğretime verilen öneme işaret etti. Şiirlerin okunduğu ve halk oyunları gösterilerinin yapıldığı törene, Çan İlçe Garnizon ve Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Necip Sercan Canbaz, Çan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, belediye ve il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, daire amirleri ile öğrenci ve veliler katıldı. Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki kutlama töreni, sekizinci sınıf öğrencilerinin birinci sınıf öğrencilerine “Okula Hoş geldiniz” çiçeğini sunmalarıyla sona erdi.

Kutlamalar kapsamında şehit öğretmenler Engin Eker ve Emin Aydın’ın aileleri ziyaret edildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir