Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Aile Hekimliği 2 Yaşında

Çanakkale’de Aile Hekimliği 2 Yaşında

Aile Hekimliği Uygulamaları, Çanakkale’de 12 Temmuz 2012 tarihi itibariyle ikinci yılını doldurdu.

Aile Hekimliği Uygulamalarının Çanakkale’de ikinci yılını doldurması üzerine Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

131 Aile hekimi ve Aile Sağlığı Elemanı (Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ) ile 51 Aile Sağlığı Merkezimizde, Koruyucu Sağlık Hizmetleri ve 1.basamak tanı-tedavi hizmetlerinin verilmesi amaçlanmıştır. Bu çerçevede sunulan hizmetler kapsamında ilimizde ikamet eden tüm bireylerin sağlık sorunları, tedavi uygulamaları, aşılama, gebe ve bebek izlemleri ile diğer koruyucu sağlık hizmetlerinin yürütülmesi suretiyle, “Aile Hekimliği Uygulamaları” ilimizde 12 Temmuz 2012 tarihi itibariyle 2. yılını doldurmuştur. Koruyucu Sağlık hizmetlerinin uygulanması ve geliştirilmesinde özveriyle başarılı çalışmalar gerçekleştiren Aile Hekimlerimize ve Aile Sağlığı Elemanlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Ayrıca kamu veya özel tüm kurumlarımızın ve Çanakkale halkımızın gösterdiği duyarlılık ile değerli katkıları da takdire şayandır.

Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak hedefimiz, belirli bir nüfusa hizmet veren Aile Hekimliklerimiz tarafından sürekli, kapsamlı ve çok daha nitelikli bir sağlık hizmeti sunumunu geliştirmektir. Ayrıca, Aile Hekimliği uygulamalarımızın Çanakkale’mizin sağlığına en iyi şekilde hizmet etmeyi sürdürmesi öncelikli dileğimizdir.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir