Çanakkale’de ATM Soygununa Karışan Şahıs Bursa’da Yakalandı

04 Şubat 2009

Bursa’da şehrin göbeğindeki ATM cihazını soymak isterken polis tarafından yakalanan 5 kişinin 3 şehirde daha soygun yaptıkları öğrenildi. 20 ayrı suçtan aranan zanlıların tüm Türkiye’yi dolaşarak soygun yapmayı planladıkları ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Osmangazi ilçesi Altıparmak Caddesi üzerinde bulunan bir bankaya ait ATM’de meydana geldi. Caddenin kalabalık olmasını fırsat bilen A.K. (32), kardeşi T.K. (22), N.Ö. (37), damadı H.C. (27) ve B.G. (20) ellerindeki malzemelerle bankanın ATM’sine girdi. Zanlılardan 2’si gözcülük yaparken, diğer 3 kişi ise bankamatiğin içine girerek kaynak makinesi ile kesmeye başladı. Şahısların bankamatiğe girmeden önceki şüpheli hareketleri caddede görev yapan huzur timlerinin dikkatinden
kaçmadı. Zanlıların bankamatiğin arkasına girdiğini gören huzur timleri durumu Hırsızlık Bürosu dedektiflerine haber verdi. Olay yerine gelen polis, bankamatiği kaynak makinesi ile kesmeye çalışan 5 zanlıyı suçüstü yakaladı. Osmaniye’den gelerek hırsızlık yapmaya çalıştıkları tespit edilen 5 kişilik aile boyu çete, polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Zanlıların İzmir, Çanakkale ve Diyarbakır’da da ATM soygunu olayına karıştıkları, 20 ayrı suçtan ise arandıkları öğrenildi. 5 zanlının Diyarbakır’daki bir bankamatik cihazını oksijen tüpüyle keserek 220 bin TL, Çanakkale’den ise 96 bin TL vurgun yaptıkları ifade edildi. Bursa’daki son işlerinde yakalanarak tutuklanan 5 şahsın, soygun yapmak için maaş yatırma günlerini tercih etmeleri ise dikkat çekti.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir