Çanakkale’de Bir İlk; Poseidon ile Boğaz Turu

30 Mayıs 2012

Çanakkale Boğazı’nda ilk kez düzenlenecek boğaz turları 1 Haziran’dan itibaren başlayacak. Günde 4 tur yapılması planlanıyor.

Tur teknesi Poseidon’un işletmecisi Çağrı Coşkun, Çanakkale’de ilk kez yapılacak olan boğaz turlarının geç kalınmış bir faaliyet olduğunu söyledi. 2008 yılından beri bu çalışmayı planladıklarını anlatan Coşkun, “Çanakkale’de bir ilki gerçekleştirmek istiyorduk. Çanakkale bir boğaz şehri ve deniziyle meşhur bir yer. Ayvalık’tan, Bodrum’dan hiçbir farkımız yok bence. Oralarda sürekli yapılan bu turları biz Çanakkale’de de yapalım istedik. Bu yüzden de girişimlerimiz oldu. Çeşitli sıkıntılar yüzünden bugüne kadar erteledik. Teknemizi Kuşadası’ndan kiraladık. Şubat ayından beri hazırlıklarımız sürüyordu. Nihayet tekne Çanakkale’ye ulaştı. Tur için son düzenlemelerimizi yapıyoruz” dedi.

1 Haziran’da turlara başlamak istediklerini belirten Coşkun, “Teknemizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Havalar da müsaade ederse turlarımız başlayacak. 3-4 farklı rotamız olacak. İlk olarak küçük boğaz turumuz var. Buradan çıkıp Kilitbahir üzerinden devam edeceğiz. 1 saat sürecek bir yolculuk. Daha sonra Kepez kıyılarını takip ederek Çanakkale’ye döneceğiz. Onun dışında her gün saat 11.00’den akşam 18.00’e kadar sürecek büyük turumuz olacak. Yemekli ve yüzme molalı olacak bu tur. Çanakkale’den çıkacağız, Abide önüne Morto koyuna gideceğiz. Burada yüzme molamız olacak. Ardından yemek yiyeceğiz. Sınırsız sardalya ve salata ikram edeceğiz konuklarımıza. Orada 2 saatlik molanın ardından Teke koyuna geçeceğiz. Burada bakir bir plaj var. Kullanılmayan bir plaj. Burada 1,5 saatlik molamız olacak. İsteyen plaja çıkabilecek, isteyen teknede kalabilecek. Bütün bu gezi, müzik ve animasyonlar eşliğinde yapılacak. Teke koyundan sonra İntepe alında Karanlık limanda demirleyeceğiz. Yaklaşık 1,5 saat burada da mola vereceğiz. Buradan sonra, meyve ikramı eşliğinde Çanakkale’ye döneceğiz. Saat 18.00’de bitecek bu turun ardından, teknemizi hazırlayıp saat 19.00 – 23.00 arası özel organizasyonlar için kullanacağız. Yemek, düğün, nişan, mezuniyet gibi kutlamalar için kullanılabilecek. Gece 23.00’den sonra ise mehtap turumuz olacak” diye konuştu.

Yorumlar...
  • Altuğ Gürkaynak
    30/05/2012 14:13

    Evet, geç kalmış ve olması gereken bir organizasyon, ama eski savaş alanı olan koylar ve sahillerin eğlencelik plaj olarak görülüyor olması beni eskiden beri rahatsız ediyor. İsmini hatırlayamadığım bir plaj var. İnsanlar sahilde cap cup denize girip mangal yakıyor sahilde, ama 500 metre ötede denize kaymış harap tabyalar çürüyor. İçim acıyor. Çanakkale'de 2 sene oturdum ama denize hiç girmedim - giremedim. O sular bana kıpkırmızı geliyor. Mayomu giyip cap cup yüzemem..

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir