Çanakkale’de Blues Rüzgarı Esti

06 Aralık 2012

Çanakkale’de gerçekleşen 23’ncü Efes Pilsen Bules Festivali, blues dünyasının önde gelen isimlerini müzikseverler ile buluşturdu. Türkiye’nin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festivalin 22’nci konseri Çanakkale Kolin Hotel’de gerçekleşti.

Blues’un ödüllü isimlerini buluşturan konsere, Çanakkaleli müzikseverler büyük ilgi gösterdi. Konserde sahneye ilk olarak, festivalin en büyük sürprizlerinden ve keyifli dinletilerinden biri de olan Cedric Burnside çıktı. Festivale özel gitar performansı sergiledi. Festivalde, Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik blues gitaristi Smokin Joe Kubek ve Bnois King de sahne aldı. Grubun muhteşem gitar solo performansı ve bateri gösterisi, festival katılımcılarını büyüledi. Konserde son olarak, Grammy ve Emmy başta olmak üzere bir çok uluslar arası prestijli organizasyonda ödüle layık görülen armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues sahne aldı.

“Lambaya Püf De” performansı konserlere damga vurdu
Konserde son olarak, Grammy ve Emmy başta olmak üzere birçok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülen armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues sahne aldı. Billy Branch ve grubunun büyük usta Barış Manço’nun efsane şarkısı “Lambaya Püf De” performansı festival katılımcılarının büyük beğenisini topladı. Billy Branch’ın özel konuğu olarak festivale katılan, genç yaşlarda blues ve R&B seslendirmeye başlayıp kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaşan, Mississippili blues sanatçısı Zora Young izleyicinin büyük ilgisi ile karşılaştı.

Antalya’da 2 Kasım’da başlayan ve çeşitli illerdeki konserlerle devam eden, “Efes Pilsen Festival 23”, 8 Aralık’ta İzmir’deki final konseriyle sona erecek.

[canakkaleninrehberi.com & Ç!]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir