Çanakkale’de Cem Evi Açıldı

14 Aralık 2011

Mülkiyeti Çanakkale Belediyesi’ne ait Esenler Mahallesinde bulunan yapı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne tahsis edildi.

Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek’in de katıldığı açılış töreninde konuşma yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şube Başkanı Metin Mutlu yerin açılışında emeğe geçenlere teşekkür etti. Kültür Merkezi içinde Cem salonu, toplantı salonu, kütüphane ve çeşitli kültürel faaliyetlerin sürdürüleceği bölümlerin de olduğunu belirten Mutlu’nun konuşmasının ardından katkı verenlere plaketleri takdim edildi. Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek ise, Çanakkale’de anlamlı bir yapının açılışında bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek kente hayırlı olmasını diledi.

Açılış törenine Vali Yardımcıları Cemal Yıldızer ile Canan Hançer Baştürk, Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Erenköy Belediye Başkanı Alaattin Özkurnaz, Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Demokratik Kitle Örgüt yöneticileri, Sivil Toplum Kurumları, Meslek Örgüt temsilci ve çok sayıda davetli katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir